Skuteczna depilacja grubszych wlosow

Wiele z nas oddałaby wszystko za bujną czuprynę zdrowych i gęstych włosów – oczywiście na głowie… Jednak jeśli chodzi o włosy na ciele, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego różnimy się między sobą pod względem owłosienia na różnych partiach naszego ciała. Podpowiemy Ci także kilka metod depilacji, dzięki którym rozprawisz się z niechcianymi włosami.

Popularny problem

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wiedzieć jest fakt, że grubsze, ciemne włosy na ciele występują bardzo często także wśród kobiet. Tak jak w przypadku innych cech związanych z naszym wyglądem, geny i przynależność etniczna mają duży wpływ na grubość i kolor włosów na ciele. Struktura i gęstość włosów mogą zależeć także od poziomu hormonów, co wyjaśnia różnice w tym zakresie pomiędzy kobietami i mężczyznami i to, że u każdego z nas może to wyglądać inaczej.

Krótkoterminowe rozwiązanie

Jeśli widoczne włosy na ciele sprawiają, że czujesz się niekomfortowo, możesz wykorzystać szybkie metody, które dają krótkoterminowe rezultaty np. krem do depilacji czy maszynkę do golenia. Obie metody mogą być w łatwy sposób włączone do Twojej codziennej pielęgnacji, ponieważ możesz korzystać z nich nawet pod prysznicem. Jednak, biorąc pod uwagę strukturę grubszych włosów, krem do depilacji może okazać się bardziej efektywnym rozwiązaniem. Golenie maszynką przecina włosy nad powierzchnią skóry sprawiając, że odrastają one szybciej. Maszynka pozostawia także ostre końce włosów, przez co wydają się one bardziej szorstkie w dotyku. Krem do depilacji natomiast rozpuszcza strukturę włosa na poziomie skóry, dając w efekcie bardziej gładką skórę. Ponadto w przypadku stosowania tej metody włosy odrastają wolniej niż ma to miejsce po goleniu maszynką.

Aż do cebulek

Konieczność regularnej depilacji co kilka dni nie jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli zależy Ci na bardziej długotrwałych efektach, dobrą opcją dla Ciebie może być depilacja woskiem. Ta metoda jest skuteczna zarówno w przypadku grubszych, jak i bardziej delikatnych włosów i pozwala cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że grubsze włosy są mocniej „przytwierdzone” do skóry, ich usuwanie może być bardziej bolesne, szczególnie jeśli nie masz wprawy i stosujesz tę metodę w nieodpowiedni sposób. Na szczęście, pamiętając o kilku sprawdzonych sztuczkach, możesz sprawić, że depilacja woskiem będzie znacznie mniej bolesna. Wypróbuj Elektryczny System do Depilacji Veet EasyWax, dzięki któremu uzyskasz profesjonalny efekt bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym. Ciepły wosk rozszerza pory, dzięki czemu depilacja jest znacznie mniej bolesna niż w przypadku stosowania zimnego wosku. Przed depilacją pamiętaj także o peelingu oraz posyp skórę pudrem dla dzieci lub talkiem. Dzięki temu wosk będzie chwytał bezpośrednio włosy, a nie będzie przyklejał się do skóry. Ważne jest także, żeby skóra była odpowiednio napięta, kiedy będziesz odrywać wosk. Plastry z woskiem powinny być także usuwane w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy.

Długoterminowe rozwiązanie

Jeśli jesteś pewna, że chcesz pozbyć się niechcianych włosów raz na zawsze, warto zastanowić się nad permanentnym rozwiązaniem. Depilacja światłem (IPL) polega na uszkadzaniu struktury włosa za pomocą intensywnych fal świetlnych. Dzięki temu włosy są usuwane już u nasady. Może się wydawać, że jest to bardzo kosztowne rozwiązanie, jednak możesz zdecydować się na zakup specjalnego urządzenia do fotodepilacji do stosowania w domu. Na rynku są dostępne łatwe w stosowaniu urządzenia. Niektóre z nich są wyposażone w specjalną funkcję do depilacji mniejszych obszarów skóry np. na twarzy. Skuteczność tej metody zależy jednak od pigmentu znajdującego się w naszej skórze i włosach. Dlatego rezultaty mogą być mniej spektakularne u osób o ciemniejszej karnacji i o jasnych włosach.

Usuwanie niechcianych włosów z różnych partii ciała to nieodłączny element urodowych rytuałów. Może się wydawać, że pozbycie się grubych, ciemnych włosów jest problematyczne. Na szczęście wybór dostępnych produktów jest tak duży, że na pewno uda Ci się znaleźć produkt, który pozwoli Ci na skuteczną depilację!