Skuteczna depilacja bez bólu

Depilacja woskiem może być bolesna, co powoduje, że wiele z nas rezygnuje z tej metody mimo jej sprawdzonej skuteczności. Zamiast tego wybieramy tradycyjną maszynkę, nie zdając sobie sprawy, jak wiele korzyści przynoszą inne metody depilacji. Jednak ból podczas depilacji nie musi być już problemem. Istnieje wiele sprawdzonych sztuczek, dzięki którym możesz zredukować ból do minimum. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek. 

Odpowiedni moment na depilację

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego dnia na depilację warto wziąć pod uwagę dwa ważne aspekty. Po pierwsze, włosy powinny być odpowiednio długie, aby depilacja woskiem była skuteczna. Jeśli włosy będą zbyt krótkie wosk nie będzie mógł się odpowiednio do nich przyczepić i mimo, że depilacja może być bolesna, nie przyniesie odpowiednich efektów. Nadwyrężysz jedynie swoją skórę. Poza tym weź pod uwagę moment cyklu miesiączkowego, w którym się obecnie znajdujesz. Wrażliwość na ból jest największa zaraz po okresie (a najmniejsza zaraz przed), dlatego warto wziąć ten fakt pod uwagę. 

Przygotowanie

Depilacja woskiem usuwa nie tylko włosy, ale także pozostałości martwego naskórka. Peeling przed depilacją to dobre rozwiązanie, ale przeprowadź go minimum 24 godziny wcześniej. Przed depilacją woskiem weź ciepłą kąpiel, która rozszerzy pory i mieszki włosowe. Przed nałożeniem wosku Twoja skóra powinna być dokładnie osuszona, ponieważ może mieć to wpływ na skuteczność depilacji. 

Dopracuj technikę

Podczas depilacji woskiem istotne jest prawidłowe oddychanie. Naturalną reakcją na ból jest nagły wdech. Dlatego warto skorzystać z wskazówek, które wysyła nam nasze ciało. Napręż skórę i weź głęboki wdech, kiedy przyjdzie pora na nałożenie wosku. Plastry do Depilacji Veet posiadają specjalny uchwyt Easy Grip, który sprawia, że ich usuwanie jest tak szybkie i proste, jak to możliwe. Szybko oderwij plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. 

Odpowiednia pielęgnacja

Po depilacji woskiem Twoja skóra staje się bardziej wrażliwa. Dlatego nie powinnaś wykonywać żadnych zabiegów, które mogłyby ją dodatkowo podrażnić np. peelingu. Depilacja woskiem sama w sobie usuwa martwy naskórek, więc nie ma potrzeby robić tego ponownie. Poza tym unikaj wystawiania Twojej skóry na działanie wysokiej temperatury oraz używania dezodorantów. 

Możesz także wypróbować innej, mniej inwazyjnej metody depilacji np. kremów do depilacji, których stosowanie jest całkowicie bezbolesne. Ich działanie polega na rozpuszczaniu włosów już u nasady. Następnie wystarczy, że po prostu zmyjesz krem razem z usuniętymi włosami. Co prawda efekty utrzymują się znacznie krócej niż w przypadku depilacji woskiem, jednak dla osób bardziej wrażliwych na ból krem do depilacji może być lepszym rozwiązaniem.

Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się idealnie gładkimi nogami bez zbędnego bólu.