Różne rodzaje depilacji okolic bikini przy użyciu wosku

Bikini

Standardowa depilacja woskiem okolic bikini polega na usunięciu zbędnego owłosienia, które mogłoby być widoczne po założeniu stroju bikini. Mowa o owłosieniu górnej części ud,  pachwin, przy linii majteczek od kostiumu oraz przy linii brzucha tuż nad majteczkami.


Poszerzone bikini

Depilacja w tym przypadku sięga głębiej niż przy standardowym bikini. Depilowane są okolice pachwin oraz duża część górnej linii bikini, aby uformować rodzaj trójkąta. Jest ona odpowiednia dla kobiet, którym zależy, aby ich włosy łonowe wyglądały schludnie.


Bikini francuskie

Polega na całkowitym usunięciu owłosienia z przodu okolic intymnych i pozostawieniu niewielkiego paseczka włosów łonowych zwanego „lądowiskiem” w górnej części. Nie depilowany jest za to tył na wewnętrznej stronie pośladków. Ten rodzaj depilacji nadaje się dla kobiet, które pragną mieć idealnie zadbany przód, ale nie zależy im na usunięciu owłosienia z tyłu.


Bikini brazylijskie

Ten rodzaj depilacji podobny jest do depilacji francuskiej, jest jednak dużo głębszy. Podczas niej całkowicie usuwane jest owłosienie z przodu, a pozostawiony jedynie niewielki paseczek włosków lub trójkąt. Usuwane są również wszystkie włoski z tyłu. Jest ona idealna dla kobiet lubiących nosić stringi. Żadne włoski nie są widoczne ani z przodu, ani z tyłu.


Bikini Hollywood

Jest to całkowita depilacja okolic intymnych. Jeśli chcesz pozbyć się wszystkich włosków z okolicy bikini zarówno z przodu, jak i z tyłu, wybierz właśnie ten rodzaj depilacji.


Depilacja okolic bikini bez wychodzenia z domu

Jeśli zdecydujesz się na bikini brazylijskie lub Hollywood, powinnaś udać się do profesjonalnej kosmetyczki, ponieważ w obu przypadkach depilowane są bardzo intymne okolice ciała. Jeśli jednak interesuje cię inny, mniej ekstremalny styl, możesz we własnym domu zdziałać cuda. Plastry z woskiem do depilacji strefy bikini firmy Veet idealnie nadają się do zabiegu upiększającego okolic intymnych. Należy ogrzać plaster z woskiem pocierając go dłońmi, następnie przyłożyć go do ciała w odpowiednim miejscu i łatwo oderwać, usuwając włoski. Plastry można odpowiednio przyciąć, aby nadać bikini idealny kształt.

Jeśli zależy ci na usunięciu większej ilości włosków, bardziej przydatny może okazać się elektryczny system do depilacji ciepłym woskiem EasyWax™ marki Veet. Jest to urządzenie do podgrzewania i nakładania wosku przy użyciu specjalnego aplikatora, przeznaczonego do depilacji okolic bikini. Depilacja ciepłym woskiem jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ ciepło otwiera pory w naszej skórze, przez co łatwiej usuwa się włoski, a depilacja wydaje się całkiem łatwa i znośna. Wosk można bardzo precyzyjnie nałożyć jedynie na te obszary, które chcemy wydepilować. Po zabiegu wystarczy usunąć resztki wosku i włosków chusteczkami po depilacji.  Jesteś już w pełni przygotowana do lata (nawet jeśli jeszcze nie nadeszło!)