Różne rodzaje depilacji

Uwielbiamy mieć gładkie nogi, ale znalezienie najlepszego sposobu, jak to osiągnąć nie zawsze jest proste. Depilacja nóg może różnie wyglądać, w zależności od tego, czy chcemy to zrobić w domu, pójść do salonu piękności i podarować sobie odrobinę luksusu, czy też odwiedzić specjalistę, który zaproponuje nam serię zabiegów. To, co jest dobre dla jednej osoby wcale nie musi odpowiadać drugiej, więc chodzi o to, aby znaleźć najwłaściwszy sposób dla siebie.

Golenie

To bardzo powszechnie stosowana technika, ale jej efekty nie są imponujące. Co prawda pozbędziemy się owłosienia bardzo szybko, ale po zabiegu skóra naszych nóg pozostanie sucha i szorstka, a włoski zaczną odrastać już następnego dnia. Często uciekamy się do tej metody, kiedy się spieszymy. Jednakże jeśli nie zachowamy należytej ostrożności, golenie nóg może się skończyć wrastaniem włosków, podrażnieniem skóry, a nawet jej skaleczeniem w czasie depilacji. W rezultacie doprowadzenie się do porządku może zająć nam więcej czasu, niż pierwotnie chcieliśmy przeznaczyć na cały zabieg.

Kremy depilacyjne

Marka Veet jest znana z produkcji kremów depilacyjnych. Kremy te rozpuszczają białko we włoskach, co powoduje, że odchodzą one od skóry podczas usuwania kremu. Cały zabieg nie trwa dłużej niż pięć minut. Veet oferuje wiele różnych produktów, więc każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od wrażliwości skóry lub sposobu wykonywania depilacji. Bez względu na to, który produkt zastosujemy, nasze nogi będą wyglądać świetnie dzięki właściwościom odżywczym i nawilżającym składników zawartych w produktach marki Veet.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest kolejną metodą, którą możemy zastosować samodzielnie w domu. Wiele salonów kosmetycznych oferuje ten rodzaj depilacji, jednak jeśli wolimy przeprowadzić ją w warunkach domowych, świetnym rozwiązaniem są plastry z woskiem marki Veet. Jeśli chcemy podarować sobie odrobinę przyjemności, możemy wybrać nowy produkt marki Veet – wosk o nazwie Spawax Warm Wax Kit, który jest oferowany w dwóch różnych zapachach – kwiatu lilii z figą i białej orchidei z wanilią.Dzięki tym produktom stworzysz małe spa we własnym domu.

Depilacja światłem (IPL)

Efekt po depilacji światłem (IPL) utrzymuje się dłużej niż po jej innych rodzajach. Średnio owłosienie zostaje zredukowane o 54% przez trzy miesiące od ostatniego zabiegu i o 50% przez 18 miesięcy. W przeciwieństwie do depilacji laserem, która może wiązać się z wieloma wizytami w licencjonowanym gabinecie, zanim osiągniemy pożądany efekt, IPL możemy zastosować we własnym domu wraz z produktem Veet Infini’silk Pro. Metoda ta polega na użyciu skoncentrowanego światła o częstotliwości, która deaktywuje mieszki włosowe, co w efekcie zapobiega odrastaniu włosków. Depilacja IPL nie powinna być stosowana przez osoby o ciemniejszej karnacji skóry lub jasnych włosach, więc zanim zdecydujemy się na zabieg, zasięgnijmy porady specjalisty.

Oto niektóre sposoby depilacji nóg - wybierzmy najodpowiedniejszy dla siebie. Która metoda działa najlepiej w twoim przypadku? A może już czas wypróbować inną? Zawsze miej pewność, że robisz to w sposób bezpieczny i ostrożny, a osiągniesz najlepsze rezultaty!