Perfekcyjny kształt brwi - wskazówki

To, jaki wpływ na całościowy wygląd twarzy mają brwi, często bywa niedoceniane. W rzeczywistości są one bardzo ważnym elementem, o który warto zadbać. Stanowią „ramę” całej twarzy - wyraźny element, który ma na celu podkreślenie Twoich oczu. Zastosuj nasze wskazówki i uzyskaj naturalnie zdefiniowane brwi, o których zawsze marzyłaś. Wybierz najlepszy styl dla siebie.  

Znajdź swój idealny kształt brwi

Zacznij od określenia, w którym punkcie Twoje brwi powinny się zaczynać. Przyłóż ołówek do brzegu nosa – to właśnie na tej wysokości powinny zaczynać się brwi. Następnie, gdy koniec ołówka nadal dotyka brzegu nosa, przesuń jego drugi koniec tak, aby stykał się z zewnętrznym kącikiem oka. W ten sposób wyznaczysz punkt, gdzie brew powinna się kończyć. Jeśli chodzi o łuk, powinien on przypadać w miejscu, gdzie ołówek (prowadzony od brzegu nosa do zewnętrznego kącika oka) styka się z brzegiem źrenicy. 
    
Odpowiedni dla Ciebie kształt brwi zależy od kształtu i proporcji twarzy. Proste brwi będą optycznie skracały twarz, podczas gdy wyraziste łuki dodadzą charakteru i podkreślą kości policzkowe. 

Usuwanie niechcianych włosków

Istnieje wiele sposobów na to, aby usunąć niechciane włoski i osiągnąć pożądany kształt brwi. Bardzo popularne jest tzw. nitkowanie czy depilacja woskiem. Te metody mogą być z początku trudne do opanowania, dlatego lepiej powierzyć je profesjonalistom. Niestety bywają dosyć kosztowne. Dlatego jeśli szukasz prostego, domowego rozwiązania wypróbuj Veet Sensitive Precision Trymer do Twarzy i Ciała.

Precyzyjna końcówka zaprojektowana specjalnie do depilacji  brwi sprawia, że ten elektryczny trymer umożliwi Ci precyzyjne przycięcie brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu. Bez problemu pozbędziesz się zbędnych włosków bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym. Stosowanie tej metody minimalizuje ryzyko podrażnień i zacięć, ponieważ ostrze nie wchodzi w bezpośredni kontakt ze skórą. Możesz także skorzystać z nakładki, dzięki której określisz konkretną długość włosków tak, aby wszystkie były tej samej długości. To naprawdę bardzo proste w użyciu urządzenie. 

Pamiętaj, aby podczas depilacji brwi co jakiś czas zrobić krok do tyłu przed lustrem, aby porównać między sobą obie brwi z odpowiedniej perspektywy i przyjrzeć się jak wygląda Twoja twarz po usunięciu pierwszych włosków. Na koniec wyczesz brwi specjalną szczoteczką.  

Wypełnianie brwi

Teraz, kiedy jesteś już zadowolona z kształtu swoich brwi, pora nadać im trochę wyrazistości. W przypadku rzadkich brwi, warto podkreślić je kosmetykami do makijażu np. kredką. Tego typu kosmetyki radzą sobie świetnie z wypełnianiem przestrzeni pomiędzy poszczególnymi włoskami. Z zasady łuk i końcówka brwi powinny być najbardziej podkreślone i najciemniejsze. Wewnętrzna część, znajdująca się najbliżej środka twarzy powinna wyglądać bardziej delikatnie i naturalnie.

Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie kredki, wybierz odcień podobny do naturalnego koloru Twoich brwi. Aplikuj kosmetyk za pomocą krótkich, lekkich ruchów. Następnie delikatnie rozetrzyj kredkę, aby kolor nie był zbyt intensywny. Jeśli wolisz stosować puder do brwi, skorzystaj z pędzelka specjalnie przeznaczonego do jego aplikacji. Dzięki temu nałożysz kosmetyk zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski, tworząc wyrazistą precyzyjną linię.  Następnie użyj szczoteczki (takiej jak czysta szczoteczka od tuszu do rzęs), aby rozprowadzić kolor. Dzięki temu efekt będzie bardziej naturalny. Możesz nałożyć kolejną warstwę pudru i ponownie go rozprowadzić, powtarzając te kroki do momentu, gdy będziesz zadowolona z ostatecznego rezultatu. Kiedy skończysz, nałóż żel, który utrwali powstały efekt.

Nie martw się, jeśli Twoje brwi nie są całkowicie identyczne i nie próbuj na siłę sprawić, aby były. Brwi są jak siostry, nie jak bliźniaczki – mogą wspaniale wyglądać razem, nawet jeśli nie są dokładnie takie same.