Odpowiednie przygotowanie a bezpieczna depilacja

Jeśli zamiast jedwabiście gładkiej skóry po depilacji pojawiają się u Ciebie podrażnienia, podpowiemy Ci kilka sposobów, które pozwolą Ci temu zapobiec. W tym przewodniku opisaliśmy kilka wskazówek dotyczących odpowiedniego przygotowania skóry do depilacji, aby usuwanie włosków było tak proste, jak to możliwe przy jednoczesnym zapewnieniu pożądanych efektów.  

Golenie maszynką

Tradycyjne golenie maszynką to jedna z najbardziej popularnych metod usuwania zbędnych włosów. Jest to najprostsza technika, której stosowanie zajmuje nie więcej niż kilka minut. 

Po pierwsze, powinnaś dokładnie oczyścić skórę przed goleniem. W przypadku drobnych skaleczeń, istnieje w tym przypadku mniejsze prawdopodobieństwo zainfekowania rany. Poza tym gorąca kąpiel lub prysznic sprawi, że Twoja skóra oraz włosy staną się bardziej miękkie. 

Następnie pozbądź się martwego naskórka, używając w tym celu specjalnej gąbki lub rękawicy do peelingu. Potem nałóż na skórę krem lub piankę do golenia. 

Dzięki temu ryzyko zacięć będzie mniejsze, a Twoja skóra będzie lepiej nawilżona.
Wbrew popularnemu przekonaniu, włosy należy golić zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, ponieważ golenie „pod włos” może prowadzić do podrażnień i wrastania włosków. 

Wybierz odpowiednią maszynkę do golenia. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zacięć i podrażnień, a także osiągniesz lepsze i bardziej długotrwałe efekty. 

Krem do depilacji 

W ostatnim czasie kremy do depilacji stały się bardzo popularną metodą usuwania włosów. 

Przed nałożeniem kremu pamiętaj o złuszczeniu naskórka w celu pozbycia się martwych komórek. Jeśli stosowałaś wcześniej krem nawilżający lub balsam do ciała, zmyj pozostałości kosmetyku przed aplikacją kremu. 

Obecnie kremy do depilacji występują w kilku odmianach. Niektóre z nich należy pozostawić na skórze podczas prysznica, a następnie zmyć wodą, podczas gdy inne wymagają odczekania kilku minut i usunięcia wilgotną chusteczką. Dlatego przed zastosowaniem kremu dokładnie przeczytaj instrukcję dołączoną do opakowania.  
Veet oferuje szeroki wybór kremów do depilacji, które pozwalają osiągnąć efekt gładkich nóg bez wysiłku. 

Kremy do depilacji rozpuszczają strukturę włosa aż do poziomu cebulek. Dzięki temu ich stosowanie daje bardziej długotrwałe efekty niż ma to miejsce w przypadku golenia maszynką. W związku z tym nie musisz się martwić odrastającymi włoskami nawet przez kilka dni. 

Depilacja woskiem 

Bez względu na to, czy wybierasz się do salonu czy preferujesz depilację woskiem w warunkach domowych, ta metoda wydaje się najbardziej niewdzięczna, ponieważ może być bolesna.   

Dużym plusem tej metody jest jednak to, że jej efekty utrzymują się o wiele dłużej niż w przypadku kremów do depilacji. Aby przygotować się do depilacji woskiem, odczekaj aż włosy będą miały co najmniej kilka milimetrów długości. Odpowiednia długość włosa zapewnia lepsze efekty depilacji.  

Jeśli zdecydujesz się na depilację w domu, do dyspozycji masz różne formy wosku. W ostatnich latach ciepły wosk zyskał na popularności dzięki możliwości precyzyjnej aplikacji. Jego stosowanie jest także mniej bolesne niż w przypadku zimnego wosku (oczywiście jeśli jest stosowany zgodnie z instrukcją). 
 
Przed wyborem produktu warto dowiedzieć się, jaki typ wosku sprawdzi się najlepiej w przypadku depilacji danej partii ciała. 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Ci odpowiednio przygotować Twoją skórę do depilacji, a uzyskane efekty będą utrzymywały się przez długi czas.