Fakty i Mity : Mity na temat depilacji

MIT: Golenie to najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianych włosków.

Szybko zauważysz, że włoski usunięte za pomocą maszynki do golenia odrastają już po upływie jednego do dwóch dni. Jeśli jednak sięgniesz po produkty Veet, możesz aż do czterech tygodni cieszyć się gładką skórą, unikając nieprzyjemnego uczucia szorstkości pojawiającego się po goleniu.

MIT: Włosy odrosną równie szybko bez względu na to, czy użyję kremu, czy maszynki do golenia

Krem Veet działa przy nasadzie włosa, a uzyskany efekt utrzymuje się dwa razy dłużej niż w przypadku golenia. Dzięki temu utrzymasz efekt aksamitnej gładkości skóry znacznie dłużej, niż gdybyś używała maszynki do golenia!

MIT: Krem do depilacji i maszynka do golenia działają w ten sam sposób.

Używając Kremu Do Depilacji Veet, uzyskasz efekt gładszej, jedwabistej skóry. Usuwane włosy rozpuszczane są nieco poniżej powierzchni skóry, a nowe, odrastające włoski mają zaokrąglone końcówki, dzięki czemu wydają się delikatniejsze w dotyku. Maszynki do golenia natomiast ścinają włoski tuż nad powierzchnią skóry, pozostawiając ostre końcówki. W efekcie skóra szybciej ponownie staje się szorstka w dotyku.

MIT: Kremów do depilacji nie wolno nakładać na okolice bikini.

Kremy do depilacji Veet możesz bez obaw stosować na skórę w strefie bikini, uważaj jednak, żeby nie dopuścić do ich kontaktu z okolicami intymnymi. Aplikacja produktu w bezpośrednim sąsiedztwie genitaliów może spowodować wystąpienie działań niepożądanych.

MIT: W dniu depilacji należy wykonać peeling.

Aby uzyskać optymalne efekty depilacji, wykonaj peeling 24 godziny przed użyciem produktu Veet. W ten sposób spotęgujesz efekt jedwabistej gładkości skóry.

MIT: Włoski odrastają tym mocniejsze, im częściej je usuwasz.

Konsekwentna i regularna depilacja woskiem powoduje, że odrastające włoski stają się delikatniejsze i mniej liczne, natomiast kremy do depilacji w żaden sposób nie wpływają na grubość odrastających włosków. Dzięki preparatom Veet możesz dłużej cieszyć się efektem jedwabistej gładkości skóry i nie musisz obawiać się, że odrastające włoski będą za każdym razem grubsze.

MIT: Osoby ze skórą wrażliwą nie mogą stosować produktów Veet.

Produkty Veet możesz stosować również, jeśli masz skórę wrażliwą! Opracowaliśmy specjalną linię produktów przeznaczoną do skóry bardziej podatnej na podrażnienia. Szukaj produktów oznaczonych na opakowaniu „do skóry wrażliwej” – zostały one przebadane dermatologicznie. Nawet jeśli masz skórę normalną, zawsze wykonuj test reakcji skórnej na niewielkim fragmencie skóry. Dokładnie przestrzegaj instrukcji użycia zamieszczonej na ulotce dołączonej opakowania.

MIT: Czy w trakcie depilacji powinnam stosować produkty na bazie alkoholu?

Aby uniknąć podrażnień skóry, nigdy nie używaj środków na bazie alkoholu przed depilacją, w trakcie depilacji ani po jej zakończeniu. Ewentualne pozostałości wosku usuń za pomocą chusteczek po depilacji Perfect Finish. Gotowe!

MIT: Gorący prysznic korzystnie działa na skórę.

Długie, gorące prysznice mogą wysuszać skórę. W trosce o kondycję własnej skóry i środowiska staraj się myć w letniej lub chłodnej wodzie i skrócić czas spędzany pod prysznicem.

MIT: W pochmurne dni nie muszę używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Promieniowanie ultrafioletowe może powodować uszkodzenia i przedwczesne starzenie się skóry, dlatego tak istotne znaczenie ma stosowanie kremów i balsamów z filtrami nawet w pochmurne dni. Warto wyrobić sobie właściwy nawyk!

MIT: Trudno jest utrzymać idealnie gładką skórę.

Utrzymanie gładkiej i zadbanej skóry jest łatwiejsze, niż mogłabyś przypuszczać. Dzięki Veet możesz uzyskać efekt gładkiej skóry utrzymujący się aż do czterech tygodni. Stosowanie wosków Veet powoduje również, że odrastające włoski stają się mniej liczne, cieńsze i delikatniejsze! Chętnie pomożemy ci wybrać rozwiązanie optymalnie dostosowane do twojego stylu życia. Aby wybrać dla siebie najlepszą metodę depilacji, skorzystaj z przydatnego konfiguratora Mój idealny produkt Veet.

MIT: Ciepłego wosku nie da się zmyć wodą.

Do usunięcia ewentualnych pozostałości użyj chusteczek Perfect Finish nadających skórze piękny połysk, który dopełni efektu aksamitnej gładkości.

MIT: Każdy może używać wosków do depilacji.

Wosków do depilacji nie powinny stosować osoby w podeszłym wieku lub chore na cukrzycę i przyjmujące retinoidy. Mimo że depilacja woskiem jest dopuszczalna w ciąży, może powodować powstawanie siniaków, dlatego kobietom w ciąży, osobom starszym i diabetykom zalecamy stosowanie Kremów do Depilacji Veet. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na opakowaniu. Zapoznaj się również z zalecanymi środkami ostrożności.

MIT: Między kolejnymi depilacjami woskiem należy zachować odstęp co najmniej miesiąca.

Plastry z Woskiem Veet usuwają włoski o długości zaledwie 1,5 mm (1/16 cala), co odpowiada średnicy ziarenka piasku. Dlatego z kolejną depilacją wcale nie musisz czekać, aż włoski odrosną. Bez trudu utrzymasz efekt jedwabistej gładkości skóry, szybko eliminując nawet najkrótsze odrosty!