Męska depilacja – tors

Czasem nie chcemy się do tego przyznać, ale w przypadku wielu mężczyzn sposób, w jaki się ubieramy i ogólny stosunek do dbania o siebie udowadniają, że chcemy wyglądać jak najlepiej, bez względu na to, czy wybieramy się akurat do pracy, na siłownię czy na pierwszą randkę.

Współczesny mężczyzna staje zatem przed dylematem, czy zdecydować się na depilację, czy też nie. W reklamach widzimy modeli, których skóra jest idealnie gładka i całkowicie pozbawiona włosów. Zmieniają się także trendy dotyczące noszenia zarostu, a wielu z nas często eksperymentuje w tym zakresie z nowymi stylami. Przyjrzyjmy się zatem jednej z cech charakterystycznych dla mężczyzn, czyli włosom na klatce piersiowej. 

Po co nam te włosy?

Głównym powodem, który sprawia, że mężczyźni (w przeciwieństwie do kobiet) mają zazwyczaj sporo włosów na klatce piersiowej jest wpływ hormonów z grupy androgenów, a w szczególności testosteronu, który jest ich najbardziej znanym przykładem. W okresie dojrzewania ilość produkowanego testosteronu znacznie wzrasta. W rezultacie, w miejscach gdzie wcześniej mieliśmy tylko jasny, praktycznie niewidoczny meszek pojawiają się dłuższe, bardziej gęste i ciemniejsze włosy. Ilość testosteronu wytwarzana przez organizm mężczyzny oraz liczba mieszków włosowych wpływa zatem na gęstość, długość oraz strukturę włosów na ciele. 

Odrobina historii

Skóra naszych przodków była pokryta włosami od stóp do głów. Wiązało się to głównie z tym, że włosy te stanowiły barierę ochronną i wspomagały utrzymywanie właściwej temperatury ciała. Mimo, że wciąż widoczne są pozostałości pewnych cech, które pełniły ważną rolę w toku ewolucji, z biegiem czasu ilość włosów na ciele człowieka znacząco się zmniejszyła. Od kiedy przedstawiciele naszego gatunku przyjęli pozycję stojącą, zmniejszenie owłosienia okazało się optymalne ze względu na fakt, że gładsza skóra ułatwia wydzielanie optymalnej ilości potu. 

Różnice kulturowe

Podejście do włosów zmieniało się z czasem. W niektórych okresach były one traktowane jako odrażające, podczas gdy w innych uważano je za wyznacznik atrakcyjności, męskości i dominacji. W starożytnej Grecji muskularni mężczyźni posiadający pozbawioną włosów skórę byli uważani za bardzo atrakcyjnych. 

Z kolei w XX wieku moda dotycząca zarostu na twarzy i włosów na ciele wielokrotnie się zmieniała odzwierciedlając zachodzące zmiany obyczajowe. Ostatnio odchodzi się od stylu macho, a preferowany jest gładki tors, charakterystyczny np. dla sportowców. 

Depilacja dla mężczyzn

Nie chodzi nam o to, żeby powiedzieć, że włosy na klatce piersiowej kompletnie straciły swój urok. Jeśli lubisz u siebie tę cechę, nie ma powodu, aby się ich pozbywać. Jednak jeśli preferujesz gładszą skórę, do wyboru masz kilka metod, które pozwolą Ci pozbyć się zbędnych włosów. Niektóre metody przynoszą długotrwałe efekty, podczas gdy inne wymagają częstszej depilacji. Obecnie wybór dostępnych produktów jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego bez problemu znajdziesz coś dla siebie!  

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z metod, która przynosi stosunkowo długotrwałe efekty. Plastry do Depilacji Veet posiadają wygodny uchwyt, dzięki któremu są wygodne w użyciu, nawet jeśli nie masz doświadczenia w ich stosowaniu. Możesz wypróbować także Elektryczny System do Depilacji Ciepłym Woskiem Veet, który w krótkim czasie podgrzewa wosk do optymalnej temperatury, zapewniając jego maksymalną skuteczność. 

Krem do depilacji

Alternatywnym rozwiązaniem jest krem do depilacji, którego stosowanie zajmuje bardzo niewiele czasu, dzięki czemu możesz go użyć nawet, kiedy Ci się spieszy. Wystarczy nałożyć go na skórę na 3-6 minut. Efekty jego stosowania utrzymują się co prawda znacznie krócej niż w przypadku depilacji woskiem, jednak czas, w którym odrastają włosy jest o wiele dłuższy niż w przypadku stosowania tradycyjnej maszynki do golenia. Przed zastosowaniem produktu dokładnie przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania i nie pozostawiaj go na skórze dłużej, niż jest to zalecane przez producenta. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci zdecydować, jaka metoda depilacji sprawdzi się w Twoim przypadku. Jeśli chcesz pochwalić się mięśniami, nad którymi tyle pracujesz na siłowni, gładki tors na pewno je podkreśli!