Męska depilacja - plecy

Eh, włosy na plecach… W przeciwieństwie do włosów, które znajdują się na innych częściach męskiego ciała, ich nadmiar jest negatywnie postrzegany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Włosy na klatce piersiowej są uważane przez niektórych za męskie i seksowne. Jednak włosy na plecach są dla większości z nas irytujące. 

Trochę historii

Włosy na plecach, podobnie jak te znajdujące się na różnych innych częściach ciała, pojawiły się w toku ewolucji. Badania opublikowane w Journal of Human Evolution wykazują, że jednym z czynników, które wpłynęły na pojawienie się włosów na plecach była ochrona przed ekstremalnymi temperaturami. Większość mężczyzn posiada włosy na plecach, ponieważ jest to jeden z obszarów, gdzie włosy pojawiają się w okresie dojrzewania. W przypadku niektórych mężczyzn włosy te są jednak cienkie i praktycznie niewidoczne, podczas gdy u innych są bardzo gęste i ciemne.

Wpływ testosteronu

Nie jest dużym zaskoczeniem, że to wszystko wynika z działania testosteronu. Testosteron jest hormonem, którym występuje w dużej ilości u mężczyzn, a jednym z efektów jego działania są gęstsze i ciemniejsze włosy. W przypadku większości mężczyzn poziom testosteronu jest podobny, jednak organizm niektórych osób może być bardziej wrażliwy na jego działanie. Wyjaśnia to, dlaczego niektórzy mężczyźni mają więcej włosów na ciele niż inni. 

Poza tym poszczególne mieszki włosowe mogą mieć odmienną podatność na działanie androgenów, w tym testosteronu. Wyjaśnia to dlaczego w niektórych przypadkach włosy rosną w skupiskach i są gęstsze na niektórych obszarach skóry. Zaskakujące jest to, że poziom testosteronu zwiększa się z wiekiem aż do około siedemdziesiątego roku życia. W związku z tym starsi mężczyźni mają sporo włosów na plecach, nawet jeśli nie mieli ich w młodości. Włosy na ciele wciąż rosną, także u starszych mężczyzn, nawet jeśli w niektórych obszarach wcześniej były one praktycznie niewidoczne. 

Nowe włosy rosną, stare wypadają

Dlaczego wielu mężczyzn w pewnym wieku zaczyna tracić włosy? Zależy to od działania androgenu nazywanego DHT (dihydrotestosteron). Mieszki włosowe, znajdujące się na skórze głowy są szczególnie wrażliwe na jego działanie. Reakcją na działanie tej substancji jest zwężenie mieszków włosowych tak, że nie są one w stanie dłużej utrzymać włosa.  

Jak pozbyć się niechcianych włosów? 

Mężczyźni rzadko rozmawiają ze sobą na temat depilacji, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Istnieje jednak kilka metod, które pozwalają skutecznie pozbyć się włosów na ciele. Rozwiązaniem, które daje stosunkowo długotrwałe efekty jest depilacja woskiem. Plastry do Depilacji Veet są łatwe w stosowaniu, a efekty ich stosowania utrzymują się nawet do czterech tygodni. Depilację woskiem można bez problemu stosować w warunkach domowych. Nie jest zatem konieczna wizyta w salonie kosmetycznym. W przypadku depilacji pleców jednak z pewnością będziesz potrzebować pomocy. Możesz poprosić swoją dziewczynę o pomoc w nałożeniu i usunięciu wosku. W porównaniu do wizyty w salonie plastry do depilacji są także o wiele tańsze.

Bezbolesne metody

Jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na długotrwałych efektach, dobrym rozwiązaniem może być krem do depilacji. Krem do Depilacji Veet został zaprojektowany w taki sposób, że wystarczy pozostawić go na skórze na 3- 6 minut. Jego dużą zaletą jest to, że depilacja z jego wykorzystaniem nie pozostawia bałaganu w łazience. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, może być Ci trudno samodzielnie nałożyć krem na skórę na plecach. Dlatego warto poprosić o pomoc na przykład partnerkę. Jeśli chcesz wypróbować metodę depilacji, która przynosi relatywnie bardziej krótkotrwałe efekty niż depilacja woskiem, krem to najlepsza opcja dla Ciebie! 

Podejście do męskiej depilacji ciągle się zmienia, a na rynku są dostępne coraz bardziej profesjonalne kosmetyki. W związku z tym coraz więcej mężczyzn decyduje się na usuwanie włosów z wybranych partii ciała. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci wybrać najlepszą metodę depilacji dla Ciebie.