Porady : Koniec z niechcianymi włosami na ciele

Włosy na ciele mogą być bardzo frustrujące. Musisz jednak wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Rozmowy o idealnie gładkiej linii bikini czy depilacji nóg to nic strasznego. Jednak jeśli chodzi o inne obszary skóry, na których także mogą pojawić się włosy, ich depilacja staje się tematem tabu. Oczywiście widoczne włosy na brzuchu, plecach, rękach, czy przedramionach to nic przyjemnego, a rozmowa o nich wydaję się trochę niezręczna. Jednak na wszystko jest sposób!
   
Na większości wymienionych obszarów możesz zastosować wosk, krem do depilacji, pęsetę lub po prostu maszynkę do golenia. Na pewno uda Ci się znaleźć skuteczną metodę dla Ciebie.
 
Włosy na plecach

Biorąc pod uwagę, że golenie maszynką jest najszybszą metodą na pozbycie się niechcianych włosów, często kusi nas żeby z niej korzystać Jednak sposób ten charakteryzuje się szybkim tempem odrastania włosów, co sprawia, że nie jest to najbardziej efektywna technika. Przycinanie włosów ponad powierzchnią skóry sprawia, że włosy odrastają już po około 2 dniach. Dlatego wymaga to bardzo częstego korzystania z maszynki. Może być to szczególnie niewygodne, biorąc pod uwagę, że swobodny dostęp do niektórych obszarów skóry (np. na plecach) podczas samodzielnej depilacji może być utrudniony.

Depilacja woskiem pozwala na usunięcie włosów razem z cebulkami. W związku z tym jest to metoda, która daje bardziej długotrwałe rezultaty, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Zabieg depilacji woskiem jest dostępny w większości salonów kosmetycznych i SPA. Jednak dzięki nowoczesnym produktom możesz bez problemu przeprowadzić depilację także w domowych warunkach – samodzielnie lub z pomocą zaufanej osoby.
 
Dłonie i palce

Usuwanie włosów pęsetą jest co prawda bardzo precyzyjne, jednak może być także dosyć czasochłonne. Dobrym rozwiązaniem może być Pielęgnacyjny Wosk do Precyzyjnej Pielęgnacji Twarzy Veet. Został on zaprojektowany w celu precyzyjnej depilacji twarzy, jednak sprawdzi się idealnie także w przypadku usuwania włosów z innych niewielkich obszarów skóry np. z palców u rąk. Jednak jeśli chcesz pozbyć się tylko pojedynczych włosków, prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zastosowanie pęsety.

Ręce

Włosy na rękach są trochę podobne do tych, które znajdują się na nogach, jednak z zasady są od nich delikatniejsze. Krem do depilacji to metoda, która pozwoli Ci uzyskać efekt gładkiej skóry na rękach. Działanie kremu polega na rozpuszczaniu struktury włosa zaraz pod powierzchnią skóry. Aby osiągnąć pożądany efekt wystarczy kilka minut. Krem nie pozostawia śladów w łazience, ponieważ możesz go łatwo usunąć, spłukując prysznicem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku stosowania kremu do depilacji odrastające włoski mogą wydawać się grubsze. Dlatego jeśli nie jesteś szczególnie wrażliwa na ból, warto rozważyć wosk do depilacji.

Włosy na brzuchu (Spotykane częściej niż myślisz!)

Włosy na brzuchu u kobiet nie należą do rzadkości. Po prostu jest to temat, na który niechętnie rozmawiamy. Ciepły wosk do depilacji to skuteczna metoda usuwania tego rodzaju włosów. Daje ona efekty utrzymujące się nawet przez kilka tygodni. W przypadku tej metody odrastające włosy są słabsze, a w rezultacie mniej widoczne, więc nawet kiedy odrosną, poczucie dyskomfortu będzie mniejsze.

To, jaką metodę depilacji wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Depilacja woskiem pozwala osiągnąć długotrwałe efekty w krótkim czasie. Veet oferuje jednak szeroką gamę innych produktów do depilacji, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przed podjęciem decyzji o tym, którą metodę wybierzesz, warto znać rożne możliwości, aby wybrać taką, która sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.