Jakie są sposoby depilacji bikini przy pomocy wosku?

W miarę zbliżania się lata, coraz częściej myślisz nie tylko o różnych kostiumach kąpielowych, ale również stylach bikini do wyboru. Musisz zatem zdecydować, który sposób depilacji bikini najbardziej będzie Ci pasować.

Co prawda golenie jest najszybszym sposobem na usunięcie owłosenia, ale użycie wosku nie naraża Cię na ryzyko zacięcia i podrażnienia wrażliwych obszarów skóry. Wosk jest także sposobem na zapewnienie sobie takiej linii bikini, jakiej tylko pragniesz.

Jeśli nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się depilować bikini przy użyciu wosku, możesz nie być pewna, który sposób wybrać. Na szczęście jest ich tyle, że bez problemu znajdziesz ten najbardziej Ci odpowiadający.

Należy jednak zaznaczyć, że takie style depilacji jak „Hollywood”, „brazylijski” czy „francuski” powinny zostać powierzone profejsonalistom. Inne możesz wykonać samodzielnie w domu.

Istnieją dwa główne czynniki określające różnice pomiędzy stylami depilacji woskiem:

1)      Jak wiele włosów będzie usuniętych?

2)      Jakie obszary zostaną pominięte?

Zapoznaj się z tym poręcznym przewodnikiem, który pozwoli Ci na rozszyfrowanie nazw spotykanych na liście usług w salonach kosmetycznych i pokaże Ci sposoby i style depilacji, które wykorzystasz w domu z pomocą Veet!

Depilacja amerykańska, czyli klasyczna (Bikini)

Jest to standardowy, podstawowy rodzaj depilacji. Usuwa owłosienie, które może wystawać spod bikini lub kostiumu kąpielowego - polega na usunięciu zbędnego owłosienia z okolic pachwin, wykonywana jest do linii majteczek (bikini).

Bikini klasyczne - głębokie

Usuwa włosy w taki sam sposób, jak przy klasycznym bikini, ale depilowane są okolice pachwin, częściowo wargi oraz duża część górnej linii bikini, aby uformować rodzaj trójkąta. Ta metoda jest dobra dla osób chcących zachować włosy w dolnej partii bikini.

Francuska depilacja

Jeśli powyższe metody nie usuwają takiej ilości owłosienia jakiej chcesz się pozbyć, możesz wybrać  depilację francuską. Jej wykonanie polecamy powierzyć profejsonalistom. Depilacja taka usuwa owłosienie z przodu okolic intymnych i pozostawia niewielki paseczek włosów łonowych na wzgórku łonowym. Nie obejmuje owłosienia z tyłu, więc jest idealna dla osób chcących mieć gładki przód bez zmiany wewnętrznej strony pośladków.

Depilacja brazylijska*

Depilacja brazylijska jest bardzo popualrna w salonach kosmetycznych. W tym przypadku również doradzamy powierzenie jej fachowcom. Jest ona podobna do francuskiej, ale obszerniejsza - usuwane jest całe owłosienie z przodu, a pozostawiony jedynie niewielki paseczek lub trójkąt z włosków. Usuwane są również wszystkie włosy z tyłu – pomiędzy pośladkami. Jest to perfekcyjne rozwiązanie przy zakładaniu stringów, ponieważ nie widać owłosienia ani z przodu, ani z tyłu.

Depilacja brazylijska występuje w wielu odmianach, jak np. “trójkąt bermudzki” (odwrócony trójkąt) czy „wyspa na pustyni” (zostawia niewielką ilość owłosienia u pań, które nie chcą być go kompletnie pozbawione), ale ogólnie działa na tych samych obszarach.

Depilacja Hollywood

Jeśli odważysz się na ten rodzaj depilacji, musi wykonać go profesjonalista. Depilacja Hollywood jest kompletnym pozbyciem się owłosienia – usuwane są całkowicie włosy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Deplilacja bikini w domu

O ile typy depliacji takie jak francuski, brazylijski i Hollywood muszą być wykonane przez profesjonalistów, ponieważ związane są z bardzo czułymi punktami w miejscach intymnych, mniej wymagające rodzaje depilacji możesz skutecznie przeprowadzić samodzielnie. Pomogą Ci w tym plastry z woskiem Veet, które są od razu gotowe do użycia. Nie musisz ich trzeć w dłoniach  - po prostu aplikujesz na obszar do oczyszczenia i za pomocą wygodnego uchwytu odrywasz, a wraz z nimi odchodzą również włosy. Można przycinać je do kształtu Twojego ciała, dzięki czemu perfekcyjnie wydepilujesz linię bikini.

Inny wygodny sposób na usunięcie owłosienia to EasyWax™ Roll-on. Zestaw zawiera urządzenie podgrzewające z nakładką oraz wkład z aplikatorami roll-on do nóg i rąk lub do depilacji okolic bikini i pach. Ciepły wosk jest doskonałym rowiązaniem, ponieważ ciepło powoduje otwarcie się porów skóry , co umożliwia szybkie i łatwe wyciągnięcie włosów. Dzięki temu proces depilacji przebiega szybko i wygodnie. Dzięki aplikatorowi możesz precyzyjnie nakładać wosk na obszary przeznaczone do depilacji, a następnie użyć dostarczonych plastrów do usunięcia wosku wraz z włosami – to perfekcyjny sposób, aby przygotować się na lato!  

Jak przygotować się na depilację woskiem?

O ile inne metody depilacji nie wymagają przygotowań, w przypadku depilacji woskiem jest to konieczne i wymaga poświęcenia pewnego czasu.

Nie potrzebujesz wiele, aby przygotować się do depilacji woskiem. Jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że obszar który będzie depilowany jest suchy i czysty. Weź prysznic, dokładnie osusz miejsce, gdzie będzie wykonywana depilacja, a dla pełnego osuszenia użyj nieperfumowanego pudru dla dzieci.

Depilowanie woskiem

Kiedy wszystko już gotowe, zaaplikuj wosk lub plastry w woskiem, a następnie wetrzyj energicznie zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów, aby ułatwić efektywne ich usunięcie. Pamietaj, aby zawsze stosować się do instrukcji na opakowaniu, a na 24 godziny przed woskowaniem przetestować wosk lub plastry na fragmencie skóry do depilacji, aby zawczasu wykryć wszystkie niepożądane reakcje ciała.

Kosmetyka po depilacji

Istnieje kilka opcji zadbania o skórę po depilacji, z których możesz skorzystać, aby skóra pozostała miękka i gładka oraz uniknąc podrażnień i wrastania włosów. Przeczytaj „Czego unikać po depilacji woskiem?”, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

*UWAGA: Produkty z woskiem Veet nie sa odpowiednie do używania wokół genitalii lub odbytu. Nie używaj ich do depilacji brazylijskiej lub Hollywood – te rodzaje depilacji powinny zostać wykonane w profejsonalnym salonie.