Jak wybrać odpowiednią metodę depilacji?

Wyobraź sobie taką sytuację- ubrana w najnowszą, seksowną i niewyobrażalnie drogą sukienkę jesteś gotowa na długo oczekiwany wieczór poza domem. Przemyślałaś każdy najmniejszy szczegół swojego wyglądu, od stóp do głów. Jesteś pewna siebie i czujesz się atrakcyjna jak nigdy wcześniej… do czasu aż zobaczysz kilka niesfornych włosów na Twoich nogach, które nie wiadomo skąd i kiedy się tam pojawiły. Na wizytę w salonie kosmetycznym jest już na pewno za późno, więc jedynym wyjściem jest wybór którejś z metod, które możesz zastosować w domowych warunkach. Podczas wyboru odpowiedniej metody domowej depilacji warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom najpopularniejszych sposobów depilacji.  

Golenie maszynką

Tradycyjne golenie to dobra opcja, kiedy Ci się spieszy. Używając maszynki i trzymając ją blisko skóry możesz pozbyć się włosków jednym płynnym ruchem. Ta metoda może być stosowana na większości części ciała, chociaż jest niewskazana do depilacji twarzy. Jej dużą wadą jest jednak to, że włosy odrastają bardzo szybko – nawet po upływie 1-2dni. Zaleca się, aby do golenia maszynką stosować specjalnie przeznaczony do tego żel lub piankę, aby zapewnić odpowiedni poślizg podczas golenia, a w rezultacie zredukować ryzyko skaleczeń. Maszynka do golenia przecina włosy przy skórze, pozostawiając końcówki, które są szorstkie w dotyku. Dlatego może się wydawać, że włosy po goleniu maszynką stają się grubsze. 

Depilacja woskiem na zimno

Zimny wosk pozwala na szybkie i proste usunięcie włosów z różnych części ciała. Możesz wybrać plastry do depilacji, które zawierają już w sobie nałożony wcześniej przez producenta wosk. Dzięki temu nie musisz spędzać czasu na samodzielnym nakładaniu wosku szpatułką. Plastry sprawdzają się także w przypadku trudnodostępnych obszarów skóry takich jak skóra pod pachami czy okolice bikini. W porównaniu z goleniem maszynką depilacja woskiem daje znacznie bardziej długotrwałe efekty, które utrzymują się nawet do czterech tygodni. Aby depilacja woskiem przyniosła oczekiwany rezultat włosy muszą mieć co najmniej kilka milimetrów długości. Dzięki temu wosk będzie mógł łatwo się do nich przyczepić. 

Wystarczy, że odkleisz od plastra warstwę zapezpieczającą i przyłożysz plaster do skóry. Następnie należy go dokładnie wygładzić i odkleić szybkim zdecydowanym ruchem. Po depilacji woskiem warto zastosować łagodzący krem (na przykład z dodatkiem aloesu), który zmniejszy ryzyko zaczerwienienia skóry i podrażnień. Istotną zaletą stosowania plastrów do depilacji jest to, że metoda ta nie zostawia śladów na meblach, a jedyne co musisz zrobić po zakończeniu depilacji to wyrzucenie plastrów do kosza. Nadmiar wosku, który pozostanie na Twojej skórze możesz łatwo usunąć ciepłą wodą z mydłem. 

Krem do depilacji

Kremy do depilacji to całkowicie bezbolesna metoda na pozbycie się niechcianych włosów. Ich stosowanie zajmuje tylko kilka minut, więc sprawdzają się dobrze także wtedy, gdy Ci się spieszy. Ich działanie polega na uszkodzeniu keratynowej struktury włosa. Możesz wybrać krem do depilacji zaprojektowany specjalnie dla wrażliwej skóry, jeśli chcesz wydepilować te obszary, które są bardziej podatne na podrażnienia np. skórę twarzy. Krem Do Depilacji Veet do skóry wrażliwej jest wzbogacony ekstraktem z aloesu oraz witaminą E, które są znane ze swoich łagodzących właściwości. Istotną zaletą kremów do depilacji jest także fakt, że efekty ich stosowania utrzymują się o około dwa dni dłużej niż w przypadku golenia maszynką. Jednak są one i tak znacznie bardziej krótkotrwałe niż w przypadku wosku. 
    
Stosowanie kremów do depilacji jest także relatywnie tanie, szczególnie w porównaniu z depilacją w salonie kosmetycznym. Aby zastosować krem do depilacji w domowych warunkach wystarczy, że nałożysz go na skórę i odczekasz 10 minut (lub tak długo, jak wynika to z instrukcji dołączonej do opakowania Twojego kremu). Teraz wystarczy usunąć krem wraz z włoskami, a następnie dokładnie przemyć skórę wodą z celu w celu usunięcia pozostałości. Jeśli okaże się, że ominęłaś jakiś fragment skóry wystarczy, że zaaplikujesz krem w tym miejscu jeszcze raz. 

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, usuwanie niechcianych włosków nie musi być czymś nieprzyjemnym. Golenie maszynką to dobra opcja kiedy masz mało czasu i chcesz usunąć włosy jednym pociągnięciem ostrza. Plastry do depilacji pozwalają Ci cieszyć się efektem gładkiej skóry przez długi czas. Kolejną metodą są kremy do depilacji, których stosowanie jest całkowicie bezbolesne, a także przyjazne dla Twojego domowego budżetu. 

Teraz już znasz wszystkie wady i zalety najpopularniejszych metod usuwania zbędnych włosów. Na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie!