Jak samodzielnie usuwać włosy z okolic bikini za pomocą wosku?

Dla wielu z nas lato oznacza relaks na basenie lub wakacje na plaży. Nie jest to jednak jedyny okres w roku, kiedy należy zadbać o linię bikini! Jeśli preferujesz schludną linię bikini, wcześniejsze niezadbanie o nią może sprawić Ci nieprzyjemną niespodziankę, jednak dzięki Veet zawsze będzie się świetnie prezentowała!

Zawsze możesz w pełni zaufać produktom z linii Veet - zarówno wówczas, gdy chcesz osiągnąć szybkie efekty pod presją czasu, jak i gdy stawiasz na działanie długoterminowe, które pozwoli na utrzymanie gładkich okolic bikini nawet przez 28 dni. W każdym przypadku bikini będzie oczyszczone, gładkie i pozbawione włosów.

Oczywiście w celu usunięcia włosów z okolic bikini możesz umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym, jednak będziesz zaskoczona, jak łatwo jest samodzielnie uzyskać perfekcyjne efekty i przez 28 dni cieszyć się gładkim bikini. Osobiste zajęcie się tym problemem za pomocą plastrów do depilacji Veet to także większy komfort, płynący z poczucia prywatności.

Jak usuwać włosy z okolic bikini?

•             Kremy do depilacji

Jeśli zdecydujesz się na użycie kremów depilacyjnych Veet, uważaj, aby unikać kontaktu z częściami intymnymi. Czas potrzebny na pozbycie się włosów zależy od rodzaju kremu. Krem dla normalnej i suchej skóry działa w czasie od 3 do 6 minut, podczas gdy dla krem skóry wrażliwej potrzebuje na skuteczne działanie od 5 do 10 minut.

Zanim użyjesz kremu, przeczytaj uważnie ulotkę, a zwłaszcza akapity poświęcone środkom ostrożności. Na początku przeprowadź próbę na niewielkim kawałku skóry. Kieruj się instrukcją z ulotki i jeżeli w ciągu 24 godzin nie zaobserwujesz niepożądanych reakcji, możesz kontynuować używanie kremu.

•             Plastry z woskiem Veet

Plastry z woskiem są prawdopodobnie jedną z najprostszych metod do uzyskania pożądanego efektu w domowym zaciszu. Możesz przycinać je, dopasowując do kształtu ciała, co znacznie ułatwia cała operację. Plastry z woskiem umożliwią Ci osiągnięcie różnego rodzaju stylów linii bikini. Jeśli te możliwości Cię interesują, przeczytaj artykuł na ten temat.

•             Elektryczny zestaw Veet do depilacji ciepłym woskiem

Ten zestaw został opracowany specjalnie po to, aby dać Ci możliwość uzyskania idealnej gładkości bikini w domu. Jego mniejsza głowica umożliwia precyzyjne oczyszczanie nawet wymagających obszarów pod pachami i na linii bikini, a większa doskonale nadaje się do dużych powierzchni, np. nóg.

•             Sensitive Precision™ Beauty Styler

 

Niektóre panie nie chcą używać ani wosku, ani kremów depilacyjnych. Jeżeli jesteś jedną z nich, a chcesz osiągnąć gładkie bikini, pomyśl o Sensitive Precision™ BeautyStyler, które pozwoli Ci na szybkie i dokładne oczyszczenie okolic bikini. Aby dowiedzieć się, jak działa Beauty Styler, zobacz infografikę.

Przygotowanie do oczyszczania woskiem okolic bikini w domu

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twoje włosy mają co najmniej 2 mm długości – jeżeli są krótsze, wosk może nie być w stanie prawidłowo je pochwycić.  Na 24 godziny przed woskowaniem użyj łagodnego eksfoliatora do oczyszczenia okolic bikini z martwego naskórka i zabrudzeń. Zanim zastosujesz wosk,  weź prysznic i dokładnie osusz skórę. Możesz także użyć pudru dla dzieci, dzięki czemu wosk mocniej pochwyci włosy. Taki zabieg pomoże również w osuszeniu skóry z wilgoci i olejków.

Proces oczyszczania woskiem

Proces usuwania włosów z okolic bikini za pomocą Veet jest szybki i prosty. Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o wrażliwe obszary i osiągnąć najlepsze efekty.

•             Przed użyciem przetestuj wosk na małym fragmencie tego obszaru skóry, który chcesz oczyścić z owłosienia. Kieruj się instrukcją z ulotki i jeśli w ciągu 24 godzin nie zauważysz niepożądanych reakcji, możesz użyć wosku na całym obszarze.

•             Znajdź najlepszą pozycję na czas używania wosku. Możesz spróbować położyć się na ręczniku rozłożonym na podłodze lub łóżku, co pozwoli Ci na uniknięcie bałaganu. Jedną z polecanych technik jest siedzenie na podłodze z lekko wygiętymi kolanami oraz nogami na zewnątrz. Jeśli pierwszy raz używasz wosku, może być to niewygodne – skorzystaj z lustra, aby pomóc sobie przy bardziej wymagających obszarach.

•             Za pomocą plastrów  z woskiem Veet Easy-GelWax usuniesz włosy, nakładając je na nie i kilkukrotnie pocierając, aby wosk przywarł optymalnie. Trzymaj skórę napiętą, a drugą dłonią uchwyć plaster i odciągnij go w stronę przeciwną niż kierunek rośnięcia włosów. Zerwanie plastra powinno być szybkie, a podczas niego powinien być bliżej skóry.

Zabiegi po użyciu wosku

  • Po użyciu wosku możesz oczyścić obszar za pomocą ściereczek wykończeniowych, które dostajesz wraz z Veet’s Easy-GelWax Cold Wax Strips.
  • Dla dodatkowej ochrony użyj nie zawierającego perfum kremu lub olejku na skórze
  • Aby utrzymać gładką skórę i uniknąć podrażnień, w ciągu 24 godzin od usunięcia włosów nie używaj produktów z perfumami, nie pływaj, nie opalaj się na słońcu ani w solarium

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o pielęgnacji skóry po użyciu wosku, zobacz „Co powinno się zrobić i czego unikać po użyciu wosku?”

Przed użyciem każdego produktu Veet dokładnie zapoznaj się z instrukcją na ulotce lub opakowaniu.