Jak prawidłowo usuwać owłosienie z obszaru bikini

W roku 1946, Louis Réard po raz pierwszy zaprezentował światu “Bikini”, dwuczęściowy kostium kąpielowy, który szokował nie dlatego, że eksponował całkowicie nogi, ale dlatego, że odsłaniał pępek! Nazwane imieniem atolu wysp na Południowym Pacyfiku, gdzie Stany Zjednoczone przeprowadzały testy jądrowe, te cztery trójkąty materiału (o łącznej powierzchni zaledwie 30cm²!) zdobyły świat szturmem mimo początkowego oporu.

Konieczność usuwania włosków z wyeksponowanych obszarów skutkowała powstaniem nowego określenia: „linia bikini”, przysparzając kobietom zupełnie nowych, nieznanych dotąd problemów!

Na szczęście, usuwanie włosków z obszaru bikini przestało być trudne, dzięki nowym metodom woskowania oraz kremom do depilacji, które można stosować także w domu. Poniżej przedstawiono krótki opis metod, gwarantujących szybkie, łatwe i – na tyle, na ile to możliwe – bezbolesne usuwanie włosków. 

Woskowanie

Woskowanie jest rozwiązaniem bardzo dobrym, ponieważ usuwa włoski z korzeniami, co oznacza, że zanim owłosienie odrośnie, mogą minąć nawet cztery tygodnie.  Odrastające włoski są także bardziej miękkie i cieńsze, dzięki czemu czujesz się bardziej komfortowo. Zalecamy dwie metody – depilację przy pomocy zimnego lub gorącego wosku. Aby szybko zrobić porządek z linią bikini, warto skorzystać z plastrów z woskiem do tego obszaru ciała. W pakiecie znajduje się wosk i idealnie wyprofilowane plastry – wystarczy rozgrzać je lekko w dłoniach, nałożyć i zerwać przy pomocy specjalnego uchwytu razem z owłosieniem. Można także wyciąć je odpowiednio do kształtu Twojego ciała, co zapewni Ci perfekcyjne wykończenie linii bikini. Aby osiągnąć bardziej trwały efekt, możesz użyć systemu Easy Wax - system elektryczny rozgrzewa wosk, działając niczym precyzyjny aplikator z głowicą przeznaczoną specjalnie do depilacji bikini, co pozwala osiągnąć rezultat zbliżony do efektu wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wystarczy nałożyć wosk i usunąć go przy pomocy plastrów.    

Kremy

Kremy do depilacji to metoda szybka i wygodna – działają już po trzech minutach. Krem powoduje rozłożenie włosa i odłamanie go tuż pod skórą, która dzięki temu staje się niezwykle miękka i gładka, przy czym efekt ten utrzymuje się dwa razy dłużej, niż w przypadku golenia.  Oferta kremów jest bogata – są one dostępne w tubkach, jak klasyczny krem do depilacji Veet, lub wyposażone w specjalne aplikatory w rodzaju Bodycurve, przeznaczonego specjalnie do depilacji bikini, przystosowanego do kształtu kobiecej sylwetki. Wystarczy nałożyć krem na odpowiedni obszar i poczekać, aż za działa. Po kilku minutach ścieramy niewielką ilość kremu, aby sprawdzić, czy schodzi razem z owłosieniem; jeśli nie, należy to robić, co minutę lub do momentu, gdy na skórze nie będą zostawały włoski. Nie należy przekraczać limitu czasowego określonego w instrukcji.  Pozostałe włoski należy usunąć przy pomocy pęsety, aby osiągnąć efekt idealny.  

Golenie

Oczywiście, zawsze pozostaje nam jeszcze najmniej lubiana opcja: golenie. Nie należy uciekać się do niej w pierwszej kolejności, ponieważ może powodować wrastanie włosów, a pozostałość po goleniu w postaci czarnych kropek utrudnia uzyskanie dobrego efektu czystej linii bikini – a przecież nikt nie wspomniał jeszcze nawet o swędzeniu! Jak wiadomo, czasami jednak po prostu nie ma innej opcji...
  
Bez względu na wybraną metodę, należy najpierw przetestować ją na niewielkim obszarze skóry, aby upewnić się, że nie mamy uczulenia na wybrane kosmetyki. Po usunięciu owłosienia z linii bikini nie należy stosować mydeł perfumowanych, jak również podrażniających skórę substancji myjących czy nawilżających przez kolejne dwadzieścia cztery godziny; zaleca się także unikanie zbyt obcisłej oraz szorstkiej bielizny. Aby uzyskać najlepszy rezultat, warto zrobić peeling na dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem i bezpośrednio przed nim, a także umyć skórę ciepłą wodą i delikatnie osuszyć, aby otworzyć pory. Dzięki temu zabieg staje się dużo łatwiejszy i skuteczniejszy, a Ty poczujesz się piękna i gotowa do relaksu na plaży!