Idealna depilacja bikini

Depilacja linii bikini jest szczególnie istotna podczas lata, kiedy prezentujemy na plaży najmodniejsze kostiumy kąpielowe. Podczas relaksujących chwil spędzonych na piaszczystej plaży, wsłuchując się w szum fal, nie pozwól żeby niesforne włoski zepsuły Ci humor. 

To samo dotyczy oczywiście także wizyt na basenie przez cały rok. Perfekcyjna depilacja linii bikini doda Ci pewności siebie, a Ty będziesz mogła cieszyć się idealnie gładką, pozbawioną nawet najmniejszych włosków skórą. W końcu nie ma nic gorszego niż pojedyncze włoski wystające spod kostiumu. 

Oczywiście możesz umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym, jednak zabieg depilacji woskiem jest dosyć kosztowny. Będziesz zaskoczona, jak łatwo można uzyskać efekty podobne do tych po wizycie w salonie. Rezultaty utrzymują się nawet 28 dni. Cały zabieg możesz wykonać samodzielnie bez wychodzenia z domu, stosując plastry do depilacji Veet. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które w innym przypadku musiałabyś wydać na wizyty u kosmetyczki. Jeśli nie wiesz, jak stosować depilację woskiem, przeczytaj poniższe wskazówki.

Krok po kroku

Zanim przeprowadzisz depilację woskiem, Twoje włosy powinny odrosnąć co najmniej na długość kilku milimetrów. W innym przypadku wosk może nie uchwycić wszystkich włosów. Weź prysznic i zrób peeling, aby pozbyć się martwego naskórka i zanieczyszczeń przed rozpoczęciem depilacji. Zanim nałożysz wosk, warto posypać skórę talkiem lub pudrem dla dzieci. Dzięki temu wosk będzie przylegał do włosów, a nie bezpośrednio do skóry. 

Znajdź wygodne miejsce, w którym będziesz mogła przeprowadzić depilację. Aby uniknąć zabrudzeń podłogi lub mebli, przykryj je ręcznikiem. Ważne, żebyś znalazła taką pozycję, w której będzie Ci wygodnie i będziesz czuła się komfortowo.    

Podgrzej plastry do depilacji pocierając je między dłońmi. Przyklej plastry na powierzchni skóry, z której chcesz pozbyć się włosów i starannie je wygładź. Następnie delikatnie naciągnij skórę i oderwij plaster jednym szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. 

Może się zdarzyć, że nie wszystkie włosy zostaną uchwycone za pierwszym podejściem. Staraj się jednak nie stosować tej techniki więcej niż dwa razy na tej samej powierzchni skóry podczas jednej sesji. Pojedyncze włoski bez problemu usuniesz pęsetą. Po zakończeniu depilacji przetrzyj skórę nasączonymi chusteczkami, które znajdziesz w opakowaniach plastrów Veet. Dzięki nim pozbędziesz się pozostałości wosku, a Twoja skóra będzie gładsza i lepiej nawilżona. 


Aby zapewnić Twojej skórze odpowiednią pielęgnację, zastosuj żel lub balsam na bazie aloesu, który przyniesie ukojenie. Pamiętaj także o złuszczeniu naskórka dwa dni po depilacji w celu zredukowania ryzyka wrastania włosów.  
Gotowe! Teraz możesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą. Załóż bikini i biegnij na plażę (lub na basen)!