Fakty i Mity : Fakty na temat depilacji

FAKT: Kremy Do Depilacji Veet nie powodują przebarwień skóry.

Stosując produkty Veet zgodnie z instrukcją, nie musisz obawiać się przebarwień skóry. Przebarwienia pojawiają się w reakcji na podrażnienia, a prawidłowo stosowany Krem Do Depilacji Veet jest łagodny dla skóry. Aby uzyskać optymalne rezultaty, 24 godziny przed depilacją złuszcz naskórek. Krem Do Depilacji Veet z kompleksem nawilżającym pomoże ci zadbać o komfort i dobrą kondycję skóry. Po użyciu kremu nalezy odczekac 24 godziny przed opalaniem. Nie stosować w przypadku zażywania doustnych retinoidów.

FAKT: Przed depilacją należy odpowiednio przygotować skórę.

Wystarczy dosłownie chwila, by zagwarantować optymalne efekty depilacji z użyciem produktów Veet. Umyj i spłucz ciepłą wodą miejsca, które chcesz poddać depilacji – dzięki temu otworzą się pory i łatwiej usuniesz z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia. Pamiętaj, żeby starannie osuszyć skórę. Przestrzegając tych prostych zaleceń szybko odkryjesz, jak prosta i skuteczna jest depilacja z Veet!

FAKT: Po depilacji woskiem włoski odrastają wolniej.

Podczas depilacji z użyciem plastrów z woskiem Veet lub ciepłego wosku włoski usuwane są razem z cebulkami, dlatego musi upłynąć więcej czasu, zanim odrosną. W efekcie odrastające włoski są mniej liczne i delikatniejsze.

FAKT: Noszenie obcisłych ubrań powoduje wrastanie włosków.

Noszenie obcisłej odzieży może potęgować problem wrastających włosków, gdyż zaburza ich wzrost, prowadząc do stanów zapalnych mieszka. Dotyczy to zwłaszcza strefy bikini, zaś golenie może tylko pogorszyć problem. Dlatego regularnie złuszczaj naskórek i staraj się nosić luźne ubrania, a problem wrastających włosków rozwiąże się sam!

FAKT: Bezpośrednio po depilacji nie należy się opalać.

Optymalnie, aby zapobiec powstaniu oparzeń słonecznych lub nieestetycznych przebarwień, przed opalaniem lub nałożeniem samoopalacza należy odczekać 24 godziny. Po depilacji skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego koniecznie chroń ją za pomocą kremu z filtrem UV. Ponieważ promienie UV uszkadzają skórę, przyczyniając się do jej przedwczesnego starzenia się, dbaj o jej piękny wygląd, systematycznie stosując kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej.

FAKT: Bezpośrednio po depilacji nie należy pływać.

Ponieważ bezpośrednio po depilacji woskiem twoja skóra jest nieco bardziej wrażliwa niż zwykle, pozwól jej zregenerować się i odzyskać optymalny wygląd – wybierz więc inne formy aktywności fizycznej. Na basen możesz udać się najwcześniej 24 godziny po depilacji.

FAKT: Zabieg depilacji można wykonywać samodzielnie.

Oczywiście, że tak! Produkty Veet umożliwią ci samodzielne wykonanie depilacji i osiągnięcie zachwycającego efektu aksamitnie gładkiej skóry. Korzystając z praktycznych filmów instruktażowych oraz instrukcji użycia dołączonej do opakowania sprawnie i wygodnie usuniesz niechciane włoski, nie rezygnując z prywatności i komfortu, jaki zapewnia własna łazienka.

FAKT: Należy unikać golenia strefy bikini.

Okolice bikini są wyjątkowo wrażliwe i choć golenie może wydać ci się wygodniejszym rozwiązaniem, staraj się go unikać. Golenie może powodować wrastanie włosków i przesuszanie się skóry, wiąże się również z ryzykiem zadrapań i skaleczeń. Zamiast po maszynkę do golenia sięgnij po preparat do depilacji Veet, pamiętając, żeby przed przystąpieniem do zabiegu uważnie zapoznać się z instrukcją na opakowaniu.

Przed nałożeniem produktu Veet na jakąkolwiek część ciała powinnam wykonać test reakcji skórnej.

Jeśli zależy ci na błyskawicznym efekcie, sięgnij po gotowe do użycia plastry z woskiem Veet. Wystarczy kilkakrotnie potrzeć plaster między dłońmi. Jednak aby uzyskać optymalne efekty depilacji przed zabiegiem upewnij się, że twoja skóra jest całkowicie czysta i sucha.

Przed każdym użyciem przeprowadź test reakcji skórnej, stosując produkt na niewielkim fragmencie skóry w miejscu, które chcesz poddać depilacji. Jeśli po upływie 24 godzin nie zaobserwujesz niepożądanej reakcji skórnej, możesz przystąpić do depilacji.

FAKT: Stres wpływa na kondycję skóry.

Negatywne emocje mogą odcisnąć piętno na twojej skórze. Dbaj o higienę umysłu zapewniając sobie czas na relaks i odpoczynek, wyznaczaj sobie wyraźne granice i nie pozwól, by stres odbił się na twoim zdrowiu.Koncentruj się na rzeczach, które lubisz, a od czasu do czasu spraw sobie przyjemność!

FAKT: Ciąża zmienia próg odczuwania bólu.

Ciąża to niezwykle ekscytujący okres, w którym twoje ciało przechodzi wiele zmian, a skóra może stać się nieco bardziej wrażliwa na ból. Zmiany hormonalne i wzrost ukrwienia skóry mogą powodować odmienne reakcje skóry na pewne produkty, dlatego przed użyciem należy koniecznie zapoznać się z informacjami podanymi w ulotce dołączonej do produktu.

U kobiet w ciąży depilacja woskiem może powodować powstawanie siniaków, dlatego też zalecamy w tym okresie stosowanie Kremu Do Depilacji Veet. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na opakowaniu. Zapoznaj się również z zalecanymi środkami ostrożności.

FAKT: Samodzielna depilacja w domu może być równie skuteczna, co zabieg w salonie.

Oczywiście! Choć wszystkie produkty Veet zapewniają doskonałe rezultaty, szczególnie polecamy Elektryczny System Do Depilacji Easy Wax, które pozwalają uzyskać profesjonalny efekt salonowej depilacji, a jednocześnie pielęgnują skórę i gwarantują efekt aksamitnej gładkości utrzymujący się aż do czterech tygodni.

FAKT: Nie należy codziennie depilować tego samego obszaru ciała.

Bez względu na wybraną metodę depilacji zalecamy, żeby pomiędzy kolejnymi zabiegami zachowywać odstęp co najmniej 72 godzin. Pamiętaj również, aby w trosce o kondycję i piękny wygląd skóry nie nakładać wosku dwukrotnie na ten sam obszar skóry podczas jednego zabiegu.

FAKT: Przed depilacją skóra powinna być czysta i sucha.

Przed zastosowaniem preparatu Veet należy koniecznie oczyścić i osuszyć skórę. Tłuszcz oraz pozostałości kremów nawilżających lub przeciwsłonecznych mogą pogarszać skuteczność kremów i wosków do depilacji.

FAKT: Na piękny wygląd skóry wpływa wiele czynników.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w niektóre dni twoja skóra aż promienieje blaskiem? Na pewno stosowałaś się do zaleceń, których przestrzeganie jest kluczem do zdrowej cery. Odżywiaj się zdrowo, pij dużo wody, stosuj kremy z filtrem UV, kontroluj stres i odpowiednio się wysypiaj, a zawsze będziesz wyglądać olśniewająco.

FAKT: Podczas okresu depilacja może wydawać się bardziej bolesna.

Ponieważ w trakcie depilacji woskiem włoski usuwane są wraz z cebulkami, nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny. W trakcie okresu obniża się próg tolerancji bólu, dlatego podczas depilacji możesz odczuwać większy dyskomfort. W te dni miesiąca sięgaj po Kremy Do Depilacji Veet, które pozwolą ci w sposób całkowicie bezbolesny pozbyć się niechcianych włosków.

FAKT: W chłodniejsze dni depilacja może wydawać się bardziej bolesna.

To prawda! W chłodniejsze dni nasze mięśnie bezwiednie kurczą się, napinając przy tym skórę. Gdy na dworze jest chłodno, depilację wykonuj w pomieszczeniu, w którym panuje odpowiednio wysoka temperatura. Sprzyja to otwieraniu się porów skóry i redukuje dyskomfort. W chłodne dni bezboleśnie usuniesz włoski Kremem Do Depilacji Veet. Posiada on aktywny składnik wnikający pod skórę i rozpuszczający białka stanowiące budulec włosków.

FAKT: Bezpośrednio przed i po depilacji lepiej unikać dezodorantów zawierających alkohol.

Produkty na bazie alkoholu mogą powodować podrażnienia skóry, dlatego odradzamy ich stosowanie w okresie 24 godzin przed i po depilacji.

FAKT: Wosku do depilacji można używać tylko raz.

Ze względów higienicznych odradzamy ponowne wykorzystywanie użytego wosku do depilacji.

Od tej zasady istnieje wyjątek – po oderwaniu plastra z woskiem możesz natychmiast użyć go do depilacji niewielkiego fragmentu skóry, z którego nie udało ci się od razu usunąć wszystkich włosków. Po ponownym wykorzystaniu produktu należy wyrzucić go do odpowiedniego pojemnika. W innych przypadkach nie należy dwukrotnie używać tego samego plastra z woskiem.

FAKT: Złuszczanie skóry zapobiega wrastaniu włosków.

Wszystkie pragniemy utrzymać efekt jedwabistej gładkości skóry i nie dopuścić do wrastania włosków. Złuszczanie martwych komórek naskórka to jedna z najprostszych metod zapobiegania wrastaniu włosków. Wykonuj peeling regularnie, najlepiej raz w tygodniu, a jeśli twoja skóra jest wrażliwa, dwa razy w miesiącu.

FAKT: Skrócenie włosków przed nałożeniem wosku zmniejsza dyskomfort odczuwany w trakcie depilacji

Ponieważ plastry z woskiem Veet doskonale radzą sobie z włoskami o długości zaledwie 1,5 mm, możesz bez obaw skracać włoski na nogach, w strefie bikini oraz pod pachami, by ułatwić ich depilację preparatami Veet. Włoski dłuższe niż 5 mm (3/16 cala) warto skrócić, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu towarzyszące depilacji. Sam zabieg depilacji będzie przebiegać sprawniej, a w jego trakcie zużyjesz mniej plastrów!