Dlaczego warto wybrać woskowanie zamiast golenia

Niewykluczone, że przez całe dotychczasowe życie używałaś maszynki do golenia i że uważałaś dotąd, że jest to najlepsza opcja, ale korzyści wynikające z zastosowania alternatywnych rozwiązań są naprawdę warte rozważenia. Woskowanie trwa może nieco dłużej, ale sam fakt, że zabieg ten przeprowadzamy znacznie rzadziej oznacza, że na dłuższą metę pozwoli nam oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Oto szereg względów praktycznych, dzięki którym woskowanie jawi się, jako najlepszy wybór.

  1. Włoski odrastające po woskowaniu są bardziej miękkie (w porównaniu z goleniem)
    To dlatego, że woskowanie usuwa włoski z korzeniami, zamiast je obcina, co ma miejsce przy goleniu – i sprawia, że po goleniu odrastające woski mają twarde, poszarpane krawędzie. To one sprawiają, że zarost staje się drapiący już po krótkim czasie odrastania; wyeliminowanie tego zjawiska sprawia, że skóra przez dłuższy czas sprawia wrażenie gładkiej.

  2. Wrastanie włosków
    Zjawisko to występuje bez względu na metodę usuwania owłosienia, ale jest szczególnie częste w przypadku golenia. Ostre zakończenia włosków wbijają się w skórę, zamiast wyrastać ponad jej powierzchnię; w najlepszym razie są one widoczne jako ciemne kropki pod skórą, w najgorszym zaś przyjmują postać wysypki, rzucających się w oczy wypukłości i czerwonych plamek na skórze.

  3. Włoski odrastające po woskowaniu stają się cieńsze
    Powszechne przekonanie, że po woskowaniu włoski mogą stać się grubsze, jest po prostu nieprawdziwe. Gdyby tak było, z pewnością wielu mężczyzn woskowałoby sobie głowy, aby uniknąć łysienia! Przyczyną tego błędnego przekonania może być fakt, że woskowanie pozwala usuwać także bardzo krótkie włoski; po kilku zabiegach, wszystkie włoski znajdują się w tym samym cyklu wzrostu, a więc rosną razem.   To dobra wiadomość – dzięki temu można je też jednocześnie usuwać! Faktem jest natomiast, że w przypadku epilacji, usuwanie włosów z korzeniami może je osłabić, co z czasem sprawia, że stają się coraz cieńsze.

Każdy reaguje nieco inaczej na różne zabiegi – warto więc wypróbować różne sposoby, zanim pozostaniemy na dobre przy jednej metodzie, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, a następnie rozejrzeć się po asortymencie produktów Veet, aby przekonać się, jakie są dostępne opcje. Jedwabiście gładkie nogi – to coś, co możesz osiągnąć w każdej chwili.