Dlaczego depilacja jest tak ważna?

Wiele kobiet decyduje się na depilację, ponieważ gładka skóra znacznie lepiej wygląda. Jest jednak kilka innych powodów, dla których warto pozbyć się włosów na ciele. Przyjrzyjmy się najbardziej przekonującym argumentom, które przemawiają za gładkością ciała. Mimo, że mogą pojawiać się krótkotrwałe trendy związane z depilacją, niektóre rzeczy pozostają niezmienne.


Depilacja sprzyja higienie

Depilacja nie sprawi, że przestaniesz się pocić, ale może powstrzymać nieprzyjemny zapach, który jest wytwarzany podczas pocenia. Jego przyczyną są bakterie, które rozkładają białka i tłuszcze. Ze względu na swoją strukturę, włosy są w stanie zatrzymać na sobie pot, bakterie i nieprzyjemny zapach. Depilacja więc nie ochroni Cię przed poceniem, ale sprawi, że nieprzyjemny zapach nie będzie miał na czym osiadać – a dzięki temu ostatecznie się go pozbędziesz. 

Przyjemne uczucie po depilacji

Niektórzy uwielbiają uczucie bycia wydepilowanym: to, jaka skóra jest w dotyku, a także to, jak ubrania swobodnie opadają na ciele. Niestety, kiedy włoski po krótkim czasie zaczynają odrastać i stają się kłujące, nie jest to już takie przyjemne. Często radzimy sobie z tym poprzez golenie tych niechcianych włosków… i tak w kółko. Natomiast depilacja woskiemu suwa włos razem z cebulką, w przeciwieństwie do zwykłej maszynki, której działanie opiera się na przycinaniu włosów nad powierzchnią skóry. Oznacza to, że Twoja skóra pozostanie gładka na znacznie dłużej, a odrastające włoski z czasem staną się słabsze, rzadsze i bardziej miękkie. 

Depilacja a sport

Sportowcy często decydują się na depilację w celu poprawienia swoich osiągów. Powodów jest mnóstwo: komfort podczas noszenia obcisłych sportowych strojów czy zmniejszenie oporu, jaki stwarza woda lub powietrze. Może wydawać się dziwne, że zaledwie kilka włosków robi tak wielką różnicę, ale mamy na to to niezbite dowody: wygrane wyścigi!


Nieważne z jakiego powodu decydujesz się na depilację – bardzo ważne jest aby wybrać właściwą dla siebie metodę. Czy będzie to krem do depilacji, woskowanie, czy nawet coś bardziej trwałego, jak na przykład fotodepilacja. Zabieg fotodepilacji (zwaną także depilacją IPL) polega na usunięciu komórek włosów za pomocą energii światła. Dzięki tej metodzie można pozbyć się włosków na znacznie dłuższy czas. 
Jest wiele dostępnych opcji, a każda z nich ma swoje zalety. Skorzystaj więc z naszego praktycznego narzędzia Veet dla Ciebie i przekonaj się, jaki rodzaj depilacji jest dla Ciebie najodpowiedniejszy. 
Bez względu na to, czy chodzi o higienę, komfort czy wygląd – zawsze możesz polegać na Veet!