Depilacja wrażliwej skóry

Wiele z nas posiada szczególnie wrażliwą skórę. Może to wpływać na wiele decyzji, które podejmujemy każdego dnia – zarówno tych dotyczących tkanin, z których szyte są ubrania, jak i tego jakich kosmetyków używasz. Typ skóry należy być brany pod uwagę także podczas wyboru odpowiedniej metody depilacji, szczególnie biorąc pod uwagę, że wrażliwa skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Na szczęście istnieją rozwiązania, które zostały zaprojektowane specjalnie do depilacji wrażliwej skóry. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru właściwego produktu do depilacji. 

Wrażliwe obszary skóry

Niektóre obszary skóry są bardziej wrażliwe niż pozostałe i zależy to w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji. Z zasady skóra w okolicach bikini, pod pachami czy na twarzy jest znacznie delikatniejsza niż na nogach. Veet oferuje całą gamę produktów do depilacji, które są przeznaczone dla wrażliwej skóry. Do wyboru masz kilka rodzajów wosku i kremów do depilacji. Naturalne składniki takiej jak ekstrakt z aloesu, który jest znany ze swoich kojących właściwości zmniejszają ryzyko podrażnień. Pielęgnacyjny Wosk Do Precyzyjnej Depilacji Twarzy Veet to zestaw, w którym znajdziesz specjalny aplikator, który umożliwi nałożenie wosku na niewielkie obszary skóry w taki sposób, abyś mogła usunąć wszystkie niechciane włoski za jednym podejściem. Depilacja twarzy nigdy nie była tak komfortowa! 

Wskazówki dotyczące depilacji

Pewna nadwrażliwość podczas usuwania niechcianych włosów jest zjawiskiem całkowicie normalnym. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby proces depilacji był bardziej komfortowy. Na przykład w przypadku depilacji woskiem przed rozpoczęciem usuwania włosów upewnij się, że Twoja skóra jest odpowiednio oczyszczona i sucha. Dzięki temu wosk będzie mógł przyczepić się bezpośrednio do włosów, a w rezultacie unikniesz zbędnego naciągania skóry. Po depilacji pod pachami czy strefy bikini warto unikać syntetycznych tkanin, ponieważ naturalne materiały pozwalają skórze oddychać. Jeżeli po zakończonej depilacji używasz kosmetyków nawilżających, warto wybierać te bardziej neutralne (czyli pozbawione dodatkowych aromatów i barwników), ponieważ są one bardziej delikatne dla skóry.

Pielęgnacja wrażliwej skóry

Oprócz doboru odpowiedniego produktu do depilacji, Twoja wrażliwa skóra potrzebuje kompleksowej pielęgnacji. O ile ćwiczenia fizyczne są korzystne dla Twojego zdrowia i samopoczucia, źle dobrany strój sportowy może powodować otarcia. Dlatego warto wybierać luźniejsze stroje do ćwiczeń. Pamiętaj także, aby dokładnie wyprać strój (najlepiej zaraz po użyciu), aby uniknąć rozwoju bakterii, które mogą podrażniać Twoją skórę. W przypadku wrażliwej skóry ważne jest także, aby unikać zbyt intensywnego słońca. Zbyt długie kąpiele mogą z kolei z powodować wysuszanie skóry, dlatego zamiast nich lepiej zdecydować się na krótki prysznic. Po wyjściu z prysznica lub basenu unikaj także stosowania szorstkich ręczników, ponieważ one także mogą być przyczyną podrażnień skóry. 

Wrażliwa skóra to częsty problem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie znaczy to, że musi mieć ona negatywny wpływ na Twoje samopoczucie! Jeśli dobrze zaopiekujesz się swoją wrażliwą skórą, będzie ona piękna i idealnie gładka przez długi czas.