Depilacja woskiem na zimno

Kiedy przygotowujesz się do wyjazdu, musisz pamiętać o bardzo wielu rzeczach. Może się zdarzyć, że w ostatniej chwili, zaraz przed wyjściem przypomnisz sobie, że nie wydepilowałaś nóg. Veet przygotował dla Ciebie rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie w takiej sytuacji. Zamiast targać ze sobą słoiczek z woskiem do podgrzania, możesz szybko pozbyć się niechcianych włosów za pomocą plastrów do depilacji. Możesz także zabrać je ze sobą, ponieważ są one wygodne w stosowaniu ze względu na to, że zawierają w sobie nałożony wcześniej wosk, który nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń do podgrzewania. Przyjrzyjmy się zatem na czym polega ta metoda oraz jakie są zalety i wady płynące z jej stosowania. 

Jak używać zimnego wosku?

Przygotuj swoją skórę przed depilacją- dwa dni wcześniej zrób peeling przy użyciu naturalnej gąbki  i specjalnie do tego przeznaczonego kosmetyku. Plastry do depilacji będą przylegać do powierzchni skóry o wiele lepiej, kiedy będzie ona gładka. Plastry stosuj na idealnie osuszoną skórę, przyklejając je w kierunku zgodnym z wzrostem włosów. Następnie naciągnij skórę i szybkim ruchem oderwij plaster w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. Powtarzaj tę czynność aż pozbędziesz się wszystkich włosów. Na koniec za pomocą wody z mydłem zmyj resztę wosku, który pozostał na skórze.

Zalety plastrów do depilacji

Depilacja zimnym woskiem to bardzo komfortowa opcja, szczególnie kiedy jest ciepło. Plastry do depilacji są szybkie w stosowaniu, łatwo przylegają do skóry, usuwają także krótsze włoski i mogą być oderwane już po kilku sekundach. Ta metoda jest ogólnie mniej bolesna niż stosowanie ciepłego wosku, ponieważ nie występuje w tym przypadku ryzyko poparzenia woskiem podgrzanym do zbyt wysokiej temperatury. W porównaniu do ciepłego wosku ta metoda pozostawia znacznie mniejszy bałagan w łazience- wystarczy, że wyrzucisz zużyte plastry do kosza! Plastry do depilacji mogą być także stosowane na mniejszych obszarach skóry, które wymagają większej precyzji np. na linii bikini. Możesz łatwo dopasować kształt plastrów, odpowiednio je przycinając. Możesz także skorzystać z tego samego plastra kilka razy, do momentu aż utraci swoją przyczepność.  

Wady plastrów do depilacji

W przypadku plastrów często ślady wosku pozostają na skórze. Poza tym zdarza się, że zimny wosk nie uchwyci całego włosa za pierwszym podejściem, w związku z czym jest konieczna ponowna aplikacja. Wielokrotne powtarzanie tej czynności może być mało komfortowe, ponieważ zwiększa ryzyko podrażnień, szczególnie w przypadku wrażliwej skóry. Dlatego warto wypróbować plastry do depilacji Veet Natural Inspirations. Ich specjalnie zaprojektowana formuła wzbogacona ekstraktem z aloesu zapewnia odpowiednie nawilżenie i wygładzenie skóry. Ponadto posiadają one wygodny uchwyt, dzięki któremu możesz łatwo pozbyć się włosów wraz z cebulkami. 

Plastry do depilacji to świetna metoda w sytuacji, gdy jesteś pod presją czasu, a zależy Ci na idealnie gładkich nogach. Stosowanie plastrów jest tak wygodne, że możesz korzystać z nich gdziekolwiek jesteś, ponieważ metoda ta oznacza o wiele mniej sprzątania niż w przypadku stosowania ciepłego wosku lub pasty cukrowej. Plastry mogą być także łatwo dostosowywane do wielkości depilowanego obszaru. Dlatego dzięki nim możesz łatwo i szybko przeprowadzić skuteczną depilację.