Depilacja woskiem – na ciepło czy na zimno?| Veet

Do depilacji można wykorzystać zarówno zimny, jak i ciepły wosk. W skład obu rodzajów wosku wchodzą te same substancje, jednak różnica w temperaturze to nie wszystko. Ciepły i zimny wosk są wykorzystywane w dwóch różnych technikach depilacji.

Ciepły wosk

Z ciepłego wosku korzysta się najczęściej w salonach kosmetycznych. Depilacja wymaga w tym przypadku podgrzania wosku do odpowiedniej temperatury, a następnie nałożenia go na dany obszar skóry. Kiedy wosk zastyga, włosy “przyklejają się” do niego. Ciepły wosk jest usuwany dopiero kiedy całkowicie zastygnie. Drugim sposobem jest natomiast wykorzystanie plastrów, a następnie usunięcie ich wraz z włosami.

Zimny wosk

Zimny wosk działa na podobnej zasadzie, jednak jest od razu nałożony na plastry przez producenta. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku domowej depilacji i nie wymaga żadnych urządzeń do podgrzewania. Aby doprowadzić wosk do odpowiedniej temperatury wystarczy rozgrzać go między dłońmi. Właściwa temperatura wosku zapewnia to, że będzie on dobrze chwytał włoski.

Zalety

Ciepły wosk

 

Zimny wosk

Wysoka temperatura sprawia, że cały proces depilacji jest bardziej komfortowy. Ponadto pory roszerzają się, co zmniejsza opór włosów podczas ich usuwania.

 

 

Z zimnego wosku możesz korzystać w dowolnym miejscu, kiedy tego potrzebujesz – nie ma potrzeby podgrzewania np. w mikrofalówce.

Możesz zdecydować dokładnie, jaki obszar skóry chcesz wydepilować. Wystarczy, że nałożysz wosk tylko w wybranych miejscach.

 

 

Proces depilacji jest szybszy niż w przypadku ciepłego wosku.

Ciepły wosk może być stosowany także w warunkach domowych, bez potrzeby wizyty w salonie kosmetycznym.

 

Ta metoda depilacji jest bardzo efektywna i nie pozostawia bałaganu w łazience.

 

Wady

Ciepły wosk

 

Zimny wosk

Właściwe stosowanie ciepłego wosku wymaga praktyki. Może zająć trochę czasu, zanim nauczysz się odpowiedniej techniki.

 

 

Jeśli plastry do depilacji nie są stosowane we właściwy sposób, mogą pojawić się zaczerwienienia, a także wrastające włoski.

Podgrzewanie wosku w kuchence mikrofalowej wymaga opracowania odpowiedniej metody, dzięki której temperatura wosku będzie optymalna.

 

 

Ta technika depilacji nie sprawdza się w przypadku bardzo krótkich włosków.

 

Depilacja ciepłym woskiem w salonie kosmetycznym jest bardzo kosztowna.

 

Depilacja większych obszarów skóry wymaga zużycia dużej ilości plastrów.

 

Jak widzisz, istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej metody depilacji. Jednak bez względu na to, czy wybierzesz ciepły czy zimny wosk, Veet ma dla Ciebie gotowe rozwiązanie.

Depilacja ciepłym woskiem początkowo była dostępna wyłącznie w salonach kosmetycznych. Podgrzewanie wosku w domu wymagałoby kosztownych urządzeń, a także powodowałyby wielki bałagan w łazience. Dlatego Veet zaprojektował Elektryczny System Do Depilacji Ciepłym Woskiem Easywax, który doskonale radzi sobie z tymi wyzwaniami. Urządzenie automatycznie podgrzewa wosk, a jedyne co musisz zrobić to umieścić wewnątrz niego specjalny wkład i podłączyć do prądu. Podgrzanie wosku do optymalnej temperatury zajmuje około 20 minut. Po tym czasie znajdujący się wewnątrz wkładu wosk topnieje i jest gotowy do aplikacji za pomocą końcówki typu roll-on na obszary skóry, które chcesz wydepilować. Następnym krokiem jest przyklejenie jednego z dołączonych do zestawu plastrów. Odklej plaster szybkim, zdecydowanym ruchem usuwając włosy za jednym podejściem. Ta technika doskonale sprawdza się w domowych warunkach, ponieważ wymaga bardzo mało wysiłku.

Bez względu na to, czy preferujesz depilację na ciepło, czy na zimno, Veet zawsze przyjdzie Ci z pomocą, także jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniej techniki.