Depilacja w domowych warunkach

Mimo, że w dużej części są niewidoczne, włosy pokrywają prawie całą powierzchnię naszego ciała. W niektórych miejscach potrafią być one jednak niezwykle irytujące. Wizyta w salonie kosmetycznym w celu pozbycia się niechcianych włosów z niektórych partii ciała może być bardzo kosztowna. Ponadto depilacja wykonana przez obcą osobę to dla wielu z nas źródło dyskomfortu. Zatem dlaczego by nie zadbać o gładkość Twojej skóry w komfortowych domowych warunkach? Zaoszczędzisz dzięki temu sporo pieniędzy, a także nie będziesz musiała paradować po ulicy z czerwonymi śladami na czole po profesjonalnej regulacji brwi wykonanej przez kosmetyczkę, czy z pozostałościami wosku na skórze Twoich nóg!

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to metoda, w przypadku której możesz bez problemu osiągnąć w warunkach domowych efekty podobne jak w przypadku wizyty w salonie. Ta technika jest bardzo łatwa w stosowaniu, szczególnie jeśli zdecydujesz się wykorzystać plastry z nałożonym wcześniej woskiem. Wystarczy, że lekko podgrzejesz je pocierając między dłońmi. Następnie należy przyłożyć plaster do obszaru skóry, który chcesz wydepilować i dokładnie go wygładzić. Teraz oderwij plaster jednym szybkim i zdecydowanym ruchem. Plastry do depilacji Veet mają specjalny uchwyt Easy Grip, który pomoże Ci uzyskać efekt idealnie gładkich nóg przy pierwszym podejściu. Depilacja woskiem może być co prawda trochę bolesna, ale dzięki usunięciu włosów w całości razem z cebulkami jej efekty utrzymują się przez długi czas. Po zakończeniu depilacji wystarczy, że wyrzucisz zużyte plastry do kosza, a po całym zabiegu nie będzie w Twojej łazience śladu. Wiele kobiet stosuje tę metodę zarówno w przypadku depilacji okolic bikini, nóg, jak i twarzy. Jeśli jednak zależy Ci na tym, żeby odtworzyć w Twojej łazience warunki panujące w salonie, lepszym rozwiązaniem może być zastosowanie ciepłego wosku. Podobnie jak u kosmetyczki, wosk jest podgrzewany do uzyskania odpowiedniej temperatury i konsystencji. Teraz wystarczy nałożyć go na skórę, a następnie usunąć za pomocą specjalnych plastrów, abyś mogła cieszyć się idealnie gładką skórą.

Golenie maszynką 

Jest to jedna z najszybszych metod na pozbycie się zbędnych włosków, dzięki czemu dobrze się sprawdza, kiedy Ci się spieszy. Jednak po goleniu maszynką włosy odrastają bardzo szybko i już po 1-2 dniach może pojawić się potrzeba ponownego golenia, ponieważ włosy są przecinane ponad powierzchnią skóry. Tak więc zanim się obejrzysz, będziesz musiała zrobić to znowu. Pamiętaj, aby podczas golenia zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć zacięć i skaleczeń, jak również nieestetycznych podrażnień i wrastających włosków. Podrażnienia mogą pojawić się w szczególności w okolicach intymnych. Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie odpowiedniego kosmetyku nawilżającego przed goleniem w celu zapewnienia maszynce lepszego poślizgu. 

Pęseta

Wyrywanie włosków pęsetą jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod podczas której usuwasz włosy pojedynczo. Stosowanie tej techniki zajmuje sporo czasu, ale jest to dobre rozwiązanie do regulowania kształtu brwi, czy usunięcia pojedynczych włosów z twarzy. Może być także dobrym uzupełnieniem dla innych metod takich jak depilacja woskiem. Jeśli na obszarze skóry po stosowaniu wosku pozostaną pojedyncze włoski, usunięcie ich pęsetą jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż ponowna aplikacja wosku. Aby odpowiednio chwycić włos pęsetą nie może być on jednak zbyt krótki.  

Krem do depilacji

Kremy do depilacji to najlepsze rozwiązanie dla osób, które są szczególnie wrażliwe na ból. Krem należy stosować bezpośrednio na dany obszar skóry. Jego działanie opiera się na rozpuszczaniu struktury włosa i nadaniu mu galaretowatej konsystencji. Dzięki temu włosy są bardzo łatwe do usunięcia razem z kremem już po kilku minutach. W porównaniu do golenia maszynką włosy odrastają wolniej oraz z każdą depilacją są bardziej miękkie i delikatne. Dzieje się tak dlatego, że podczas golenia maszynką włosy są jedynie przycinane nad skórą, natomiast krem rozpuszcza zawartą w nich keratynę, pozostawiając bardziej wyrównany efekt. 

Jak widzisz, istnieje wiele metod depilacji, z których możesz skorzystać w domowych warunkach. Brak konieczności regularnych wizyt w salonie to sposób na odciążenie Twojego domowego budżetu. Spróbuj domowych metod depilacji i ciesz się idealnie gładką skórą razem z Veet!