Depilacja twarzy - wskazówki

Wiele kobiet uwielbia zarost u swoich mężczyzn, jednak widok włosków na ich własnej twarzy nie zawsze wywołuje aprobatę. Owłosienie występuje na twarzach u wszystkich kobiet, ale stwarza problem dopiero wtedy, kiedy staje się widoczne i odbiera pewność siebie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby temu zaradzić. Można z nich skorzystać w zależności od umiejscowienia włosków na twarzy.

Depilacja woskiem:

Jest to powszechnie stosowana technika, którą możemy wykorzystać do różnych partii  twarzy. Wiele kobiet używa wosku do depilacji brwi, ale stosuje się go również do usuwania włosków z górnej wargi, podbródka i policzków. Zabieg ten możemy wykonać w salonie kosmetycznym, ale po wyjściu z niego chcąc nie chcąc wystawimy zaczerwienione miejsca po depilacji na widok publiczny, podczas gdy równie łatwo (i potencjalnie dużo taniej) jest przeprowadzić depilację w zaciszu własnego domu. Plastry z woskiem Veet zostały opracowane tak, aby precyzyjnie usunąć włoski z delikatnej skóry twarzy. Po ich zastosowaniu nasza skóra pozostanie gładka do czterech tygodni.

Nitkowanie:

Ten rodzaj depilacji jest powszechnie stosowany na różnych partiach twarzy, a w szczególności do regulacji brwi. Jeśli jednak nie potrafimy przeprowadzić tego zabiegu samodzielnie, jesteśmy zmuszone do wizyty u wykwalifikowanej kosmetyczki. Na szczęście nie zawsze oznacza to pójście do salonu, ponieważ w dzisiejszych czasach zabieg nitkowania możemy już wykonać w specjalnych punktach w większości centrów handlowych i drogerii. Ten sposób depilacji jest bardzo precyzyjny, ponieważ dzięki niemu możemy usunąć zarówno pojedyncze włoski, jak również cały ich rząd. Z tego powodu idealnie nadaje się do regulacji kształtu brwi.

Rozjaśnianie:

Metoda ta jest najczęściej stosowana do rozjaśniania włosków na górnej wardze, gdyż dzięki niej stają się mniej widoczne. Zabieg ten można wykonać w domu. Po nałożeniu kremu rozjaśniającego wystarczy odczekać dziesięć minut i spłukać go zimną wodą. Zabieg rozjaśniania nie wiąże się z ryzykiem wrastania włosków w skórę, ponieważ mieszki włosowe nie zostają usunięte. Niemniej korzystanie z tej techniki oznacza, że skóra nie pozostanie całkowicie gładka i pozbawiona włosków. Będą po prostu mniej widoczne. Istnieją jednak czynniki ryzyka związane z rozjaśnianiem, które mogą zniechęcić wiele z nas. Ważne, aby zapoznać się ze składem chemicznym środka rozjaśniającego i bardzo dokładnie przeczytać instrukcję przed użyciem.

Depilacja za pomocą pęsety:

To dość powolny sposób depilacji, polegający na wyrywaniu pojedynczych włosków. Metoda ta bywa bolesna, ale jest bardzo precyzyjna, ponieważ pozwala pozbyć się konkretnych włosków. Świetnie nadaje się do usuwania włosków pozostałych np. po depilacji woskiem. Warto zainwestować w porządną pęsetę, ponieważ używanie tańszej utrudnia skuteczną depilację.

Depilacja światłem (IPL):

Jest to świetny sposób, jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie. Urządzenie do depilacji IPL działa na komórki pigmentowe wewnątrz trzonu włosa. Wprowadzenie krótkich impulsów światła do mieszków włosowych powoduje zatrzymanie wzrostu włosków u ich nasady. Urządzenie do depilacji IPL marki Veet świetnie nadaje się do użycia w domu. Jest specjalnie dostosowane do depilacji twarzy i innych trudno dostępnych miejsc.

Depilacja kremem:

Jest to dobrze znany sposób na skuteczne usuwanie owłosienia z większych partii ciała, ale można go również wykorzystać do depilacji włosków twarzy. Zestaw do depilacji twarzy Veet został specjalnie opracowany dla skóry wrażliwej i wzbogacony ekstraktem z aloesu oraz witaminą E, które działają łagodząco. W zestawie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, m.in. mały aplikator oraz łagodny krem do pielęgnacji skóry po zabiegu.

Przedstawiliśmy sześć najczęściej stosowanych sposobów depilacji twarzy. Warto poświęcić czas i wypróbować je wszystkie, aby przekonać się, które z nich są dla nas najodpowiedniejsze. Dzięki nim szybko pozbędziemy się zbędnego owłosienia i odzyskamy pewność siebie!