Depilacja skóry pod pachami

Skóra pod pachami jest niezwykle delikatna, dlatego ważna jest w tym przypadku odpowiednia pielęgnacja i wybór właściwej metody depilacji. Jeśli zdecydujesz się na depilację włosów pod pachami, najprawdopodobniej będziesz chciała robić to regularnie, a nawet codziennie. Niestety, tak częsta depilacja może podrażnić skórę, ponieważ jest to jedno z najwrażliwszych miejsc na ciele.

Istnieje wiele metod depilacji pach. Spośród nich wybraliśmy trzy najbardziej popularne. Sama zdecyduj, która metoda najbardziej Ci odpowiada i jest według Ciebie najlepsza.

 

GOLENIE MASZYNKĄ

Golenie cieszy się największą popularnością wśród wszystkich sposobów depilacji pach. Polega na przesunięciu maszynki lub innego ostrza wzdłuż skóry. Podczas tego zabiegu włoski są ucinanie tuż nad powierzchnią skóry. Z czasem może to jednak doprowadzić do niewielkich zacięć i podrażnień, zwłaszcza jeśli robimy to codziennie. Dla wielu osób jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się włosów pod pachami. Jednak dla innych – na przykład dla ludzi z wrażliwą skórą bądź nieco gęstszymi włosami – może nie być to najlepsza opcja. Wymaga to wtedy większej liczby pociągnięć, co nie jest już takie szybkie i wygodne.

 

 

DEPILACJA WOSKIEM

Woskowanie to głębsza forma depilacji, podczas której włos wyrywany jest razem z cebulką. Oznacza to, że włosy zaczną odrastać po znacznie dłuższym czasie niż dzieje się to w przypadku zwykłego golenia. Efekty depilacji woskiem mogą utrzymywać się nawet do czterech tygodni. Kiedyś woskowanie było dostępne tylko w salonie kosmetycznym. Teraz się to zmienia – te same rezultaty możesz osiągnąć dzięki domowym zabiegom razem z Veet: ciepłym lub zimnym woskiem. Należy pamiętać, ze woskowanie powinno się stosować w przypadku włosów dłuższych niż 2mm. Ta metoda działa najlepiej, kiedy włosy mają co najmniej 5mm. Nie jest to zatem najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na idealnie gładkiej skórze przez cały czas.

 

KREM DO DEPILACJI

Kremy do depilacji rozpuszczają włoski u nasady. Wystarczy więc spłukać krem, a włosy same zaczynają odpadać. Dzięki tej metodzie możesz zapomnieć o włosach pod pachami nawet na 4 dni – czyli dłużej niż dzięki zwykłemu goleniu. Po jakimś czasie odrastające włoski staną się bardziej miękkie, więc nie będziesz już na to zwracać aż takiej uwagi. Ta metoda może być tak szybka i wygodna jak golenie maszynką i możesz stosować ją nawet pod prysznicem. Zanim jednak przystąpisz do depilacji, warto sprawdzić, jak reaguje Twoja skóra. Po prostu nałóż krem na niewielką część ciała, aby sprawdzić czy krem nie powoduje podrażnień.

 

Jak widzisz, jest wiele sposobów, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Najlepiej jest wypróbować kilka różnych, aby sprawdzić która metoda, lub ich kombinacja jest dla Ciebie najodpowiedniejsza.