Depilacja pastą cukrową a depilacja woskiem

Depilacja pastą cukrową (nazywana także depilacją orientalną) wiąże się z pokryciem skóry kleistą substancją, a następnie z oderwaniem zaschniętej warstwy, podobnie jak w przypadku zwykłej depilacji woskiem usuwając włosy razem z cebulkami. W przeciwieństwie do innych form depilacji woskiem, w przypadku pasty cukrowej możliwe jest usunięcie wosku bez użycia plastrów. Pasta cukrowa przyczepia się do włosów podobnie jak wosk, ale po zastygnięciu tworzy ona twardą warstwę, za którą można łatwo chwycić i usunąć.  Ogólnie metoda ta jest postrzegana jako mniej bolesna niż stosowanie zimnego lub ciepłego wosku. Jest spowodowane tym, że pasta cukrowa jest mniej podatna na przyklejanie się bezpośrednio do skóry. Zamiast tego przylega ona jedynie do włosów lub martwego naskórka, jednocześnie go złuszczając. 

Pastę cukrową można znaleźć w większości drogerii. W porównaniu do profesjonalnej depilacji w salonie kosmetycznym jest to znacznie tańsza opcja. Cukrowanie ma także wielu zwolenników wśród osób, które preferują kosmetyki o naturalnym składzie. Pastę cukrową możesz wytworzyć w warunkach domowych. Jest ona mieszanką cukru, wody i cytryny. Jednak samodzielne przygotowanie pasty może prowadzić do trudnych do usunięcia zabrudzeń Twojej kuchni i łazienki. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się wybór gotowego wosku, dostępnego w sklepach w specjalnych pudełkach, w postaci plastrów lub aplikatorów typu roll-on. Elektryczny System Do Depilacji Ciepłym Woskiem Veet EasyWax to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz na wizytach w salonie kosmetycznym. Dzięki formule Natural Inspirations wosk ładnie pachnie, a cały proces depilacji jest o wiele bardziej przyjemny. Żywice z drzewa sosnowego i naturalny olejek z granatu sprawiają, że po depilacji skóra jest idealnie nawilżona i delikatna w dotyku. Efekty depilacji utrzymują się nawet do czterech tygodni, czyli o wiele dłużej niż w przypadku innych metod depilacji. 

W przypadku depilacji woskiem bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. System EasyWax automatycznie podgrzewa wosk, dzięki czemu uzyskuje on optymalną konsystencję i łatwo rozprowadza się na skórze. Zbyt gorący wosk może prowadzić do poparzeń skóry, a zbyt zimny nie uchwyci dokładnie wszystkich włosów. Na szczęście z pomocą Veet nie musisz się o to martwić. Przed zastosowaniem produktu dokładnie przeczytaj dołączoną do opakowania instrukcję. Po podgrzaniu wosku zaaplikuj go na skórę za pomocą koncówki typu roll-on. Do usunięcia wosku użyj dołączonych do zestawu plastrów. Wygładź je dokładnie na skórze, a następnie oderwij szybkim zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. W związku z tym, że włosy są usuwane w całości, po odrośnięciu stają się bardziej delikatne i miękkie w dotyku w porównaniu do tradycyjnego golenia maszynką. 

Depilacja woskiem sprawdza się zarówno w przypadku usuwania włosów z większych obszarów skóry (np. nóg), jak i na mniejszych, bardziej delikatnych częściach takich jak skóra pod pachami czy okolice bikini. Zarówno depilacja woskiem, jak i stosowanie pasty cukrowej może pozostawić zabrudzenia na Twojej skórze. Dlatego do naszego urządzenia Veet EasyWax dołączyliśmy specjalnie nasączone chusteczki, które pozwolą Ci się ich pozbyć. Z kolei pasta, która składa się w większości z cukru łatwo rozpuszcza się w ciepłej wodzie. 
Jeśli szukasz nowej metody depilacji Elektryczny System Do Depilacji Ciepłym Woskiem Veet EasyWax to zdecydowanie rozwiązanie warte wypróbowania. Sprawdź, jak działa depilacja woskiem w domowych warunkach i ciesz się efektami takimi jak po wizycie w salonie bez zbędnych kosztów!