Depilacja dla sportowców

W życiu sportowca ważna jest koncentracja, taktyka i intensywny trening. Może wydawać się to dziwne, ale na tej liście powinna się jeszcze znaleźć depilacja ciała. Coś tak prostego, a ma tak wielkie znaczenie. Możesz to zauważyć podczas oglądania zawodów profesjonalnych lekkoatletów, cyklistów czy pływaków: większość z nich, a może nawet wszyscy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – mają wydepilowane włosy na ciele.
Jest wiele powodów, dla których warto to robić. I nie chodzi tu tylko o dobry wygląd!


Komfort gładkiej skóry

To jeden z częstszych powodów dla którego sportowcy decydują się na depilację. Stroje sportowe dla biegaczy, cyklistów, a także osób trenujących inne dyscypliny sportowe są zazwyczaj bardzo obcisłe. Dodatkowa warstwa pomiędzy skórą a ubraniem może prowadzić do ocierania się, powodując dyskomfort, odciski, a nawet bąble. 

Szybsze gojenie się ran

Wielu sportowców utrzymuje, że depilacja ciała pomaga w leczeniu ran. W przypadku tych, którzy są narażeni na różnego rodzaju otarcia – na przykład dla cyklistów – bycie wydepilowanym pomaga w gojeniu się ran, które poprzez brak włosów są łatwiejsze do wyczyszczenia. W przypadku poważniejszych uszkodzeń tkanki, może to pomóc w masażu sportowym. Skóra jest wtedy dużo bardziej gładka, a olejki do masażu nie zatrzymują się na włosach. 

Aerodynamika

Dla początkujących sportowców milisekundy nie będą miały aż tak wielkiego znaczenia. Jednak ci, którzy podchodzą do uprawiania sportu trochę poważniej, są w stanie zrobić wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik i pobić kolejne rekordy. W tym przypadku może pomóc depilacja, ponieważ gładka skóra zmniejsza opór powietrza (lub wody). Pływacy zyskują na tym wyjątkowo dużo, dlatego zależy im na tym, aby usunąć każdy najmniejszy włosek.

Krem do depilacji

Znalezienie odpowiedniej metody depilacji może być trudne, ponieważ podejmując decyzję trzeba wziąć pod uwagę wady i zalety, której wiążą się ze stosowaniem każdej z opcji. Najprawdopodobniej interesuje Cię regularna depilacja, więc golenie wydaję się być najlepszą opcją. Niesie ono jednak za sobą pewne problemy. Częste golenie może prowadzić do podrażnień i obolałej skóry, a także do większej liczby wrośniętych włosów. W związku z tym noszenie strojów sportowych może stać się niekomfortowe, a nawet bolesne. 

Dla atletów najlepszym rozwiązaniem mogą się okazać kremy do depilacji. Te kremy najpierw rozkładają proteiny włosa, a następnie rozpuszczają go tuż u nasady. Oznacza to, że włosy łatwo odchodzą podczas spłukiwania. Dzięki tej metodzie Twoja skóra pozostanie gładka nawet do czterech dni, a odrastające włosy będą bardziej miękkie.

Wypróbuj nasze kremy depilacji i podejmij sportowe wyzwanie w pełnej gotowości!