Czy depilacja woskiem jest odpowiednia dla każdego?

Depilacja woskiem to wspaniała metoda pozbywania się niechcianych włosów, a jej efekty utrzymują się nawet przez kilka tygodni. W porównaniu do tradycyjnego golenia czy kremów do depilacji sposób ten pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z tej metody, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Może się okazać, że w niektórych przypadkach stosowanie tej metody nie jest wskazane. Poniżej znajdziesz listę aspektów, o których warto pomyśleć zanim podejmiesz decyzję o wypróbowaniu tej metody. 

Wrażliwość na ból

Nie owijajmy w bawełnę – depilacja woskiem to dosyć bolesna metoda. Jeżeli jesteś szczególnie wrażliwa na ból, Twoje obawy przed stosowaniem wosku są całkowicie uzasadnione. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym usuwanie włosów będzie tak sprawne i komfortowe, na ile to możliwe. Odpowiednie napięcie skóry oraz usuwanie plastrów w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy pozwoli Ci uniknąć konieczności kilkukrotnego stosowania wosku na tym samym obszarze. Niektórzy profesjonaliści zalecają także posypanie skóry talkiem przed nałożeniem wosku. Dzięki temu wosk przyczepi się bezpośrednio do włosów, a nie do skóry. Jeżeli jednak wciąż obawiasz się, że depilacja woskiem będzie zbyt bolesna, możesz wybrać inną metodę dającą długotrwałe efekty jaką jest depilacja światłem (IPL). 

Wrażliwa skóra i podrażnienia

Zanim zdecydujesz się wypróbować depilację woskiem warto wiedzieć jaki typ skóry posiadasz. Metoda ta nie jest odpowiednia przy dolegliwościach takich jak egzema, łuszczyca, wyraźne znamiona, a także jeśli na skórze znajdują się rany. W tych przypadkach wybierając właściwą metodę depilacji należy skonsultować się z lekarzem, który podpowie Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Veet posiada jednak w swojej ofercie produkty przeznaczone specjalnie do depilacji wrażliwej skóry. Są to produkty, których formuła opiera się na odżywczych składnikach takich jak ekstrakt z aloesu, który przynosi ukojenie dla wrażliwej skóry. W przypadku każdej z dostępnych metod depilacji najlepszym sposobem jest wypróbowanie go na niewielkim obszarze skóry, w celu sprawdzenia reakcji skóry.

W pośpiechu

Kiedy wybierasz metodę depilacji warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych aspektów. Efekty depilacji woskiem utrzymują się nawet do czterech tygodni, dzięki czemu nie musisz powtarzać całego procesu tak często jak w przypadku innych metod. Jednak sama depilacja może zająć trochę więcej czasu niż ma to miejsce w przypadku golenia maszynką czy stosowania kremu do depilacji. Jeśli akurat bardzo Ci się spieszy, na pewno nie chciałabyś wyjść z domu ze śladami wosku na nogach, czy czerwonymi śladami nad górną wargą. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad wyborem innego sposobu depilacji. Krem do depilacji może być dobrym rozwiązaniem w przypadku “awaryjnych” sytuacji, ponieważ pożądany efekt możesz w tym przypadku uzyskać w ciągu kilku minut. Veet zaprojektował także specjalną serię kremów do depilacji do stosowania pod prysznicem, dzięki którym zaoszczędzisz kilka cennych minut. Niestety efekty stosowania kremu do depilacji nie utrzymują się aż tak długo, jak w przypadku depilacji woskiem. 

Depilacja woskiem to gwarancja długotrwałego efektu gładkiej skóry. Jeśli jednak z jakichś powodów uznasz, że metoda ta nie jest dla Ciebie odpowiednia, Veet ma w swojej ofercie szereg innych  rozwiązań, spośród których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Ważne, żebyś wiedziała jakie masz opcje do wyboru, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.