Depilacja a nawilżenie Twojej skóry

Odpowiednie produkty do depilacji to zdecydowanie dobra inwestycja, ale cały wysiłek, który wkładasz w depilację może pójść na marne, jeśli nie zadbasz o odpowiednie nawilżenie Twojej skóry. Jeśli skóra nie jest odpowiednio nawilżona staje się sucha i szorstka, a po pewnym czasie może nawet zacząć pękać, co może być bardzo bolesne.  Wystarczy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby zapewnić Twojej skórze odpowiednie nawilżenie.

Picie dużej ilości wody

To logiczne, że im więcej wody znajduje się w naszym organizmie, tym lepiej jest nawilżone nasze ciało, w tym także skóra. Dlatego warto każdego dnia pić dużą ilość wody. Jednak to nie jedyny czynnik, który wpływa na nawilżenie skóry.

Krótki prysznic

Oczywiście to nie woda wysusza naszą skórę – to byłoby naprawdę dziwne! Jednak wysoka temperatura wody oraz para wodna usuwają naturalne ochronne olejki, które znajdują się na powierzchni skóry. W związku z tym nawilżenie skóry jest znacznie mniej efektywne. Im dłużej trwa prysznic i im wyższa jest temperatura wody, tym bardziej Twoja skóra staje się sucha i swędząca.

Wilgotne środowisko

Suche otoczenie może sprawić, że wilgoć wyparowuje z Twojej skóry znacznie szybciej. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać optymalny poziom nawilżenia powietrza. Możesz w tym celu wykorzystać specjalny nawilżacz powietrza, który będzie szczególnie przydatny w nocy, podczas snu. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu powietrza znacznie lepiej się wyśpisz. 

Regularny peeling

Regularne złuszczanie skóry sprzyja utrzymywaniu odpowiedniego poziomu jej nawilżenia. Pozwala ono na usunięcie martwego naskórka, a także bakterii gromadzących się na powierzchni skóry. Pozbycie się tej niepotrzebnej warstwy sprawi, że składniki nawilżające zawarte w kosmetykach będą się znacznie lepiej wchłaniały.

Nawilżaj skórę!

Wybór produktów nawilżających dla różnych rodzajów skóry jest bardzo szeroki. Dlatego dobierz kosmetyki, które będą dla Ciebie odpowiednie. Nikt nie zna Twojej skóry tak dobrze, jak Ty sama, dlatego wystarczy, że wypróbujesz kilka produktów, a na pewno znajdziesz ten, który sprawi, że Twoje nogi będą idealnie nawilżone i gładkie.

Różne metody depilacji mogą wpływać na poziom nawilżenia skóry. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym z nich.

Golenie maszynką jest metodą, która sprzyja wysuszaniu skóry, ponieważ ostrze maszynki może ścierać naturalne olejki, znajdujące się na powierzchni skóry. Aby proces golenia był łatwiejszy i zajmował mniej czasu przy zachowaniu jak największej ilości naturalnych olejków, wybierz odpowiednią piankę lub żel do golenia.

Kremy do depilacji najlepiej najpierw wypróbować na mniejszym obszarze skóry, ponieważ skóra różnych osób może różnie reagować na zawarte w nich składniki. Niektóre kremy do depilacji mogą nawilżać Twoją skórę. Na przykład Krem do Depilacji Veet do skóry wrażliwej zawiera kombinację składników o nawilżających właściwościach, a jednocześnie skutecznie usuwa zbędne włoski! 

Depilacja woskiem to z zasady najlepsze rozwiązanie dla osób z bardzo suchą skórą. Wosk stosowany w depilacji jest zaprojektowany w taki sposób, aby nie wywoływać efektów ubocznych na skórze. Ponadto w momencie usuwania wosku jednocześnie pozbywasz się martwego naskórka, więc może on działać podobnie do peelingu.


Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko usuwanie zbędnych włosków!