Depilacja a budowa włosa

A         Łodyga włosa
B         Mięsień przywłośny
C         Cebulka włosa
D        Gruczoł łojowy
E         Otoczka włosa 
F         Mieszek włosowy

 

 

 

 

Włosy na ciele są dla nas czymś oczywistym. Pełnią one funkcję ochronną dla naszej skóry. Jednak dzięki dostępnym metodom depilacji, możesz się ich skutecznie pozbyć, kiedy tylko zechcesz. Te maleńkie partie naszego ciała są jednak czymś znacznie więcej niż nam się wydaje. Posiadają złożony system, a ich budowa jest bardzo skomplikowana. Powinniśmy być tego świadomi i pamiętać o tym, kiedy decydujemy się na depilację i rozważamy, który sposób byłby dla nas najlepszy.
Na czym polega depilacja
Patrząc na schemat przedstawiony wyżej, możemy sobie dokładnie wyobrazić, co się dzieje kiedy stosujemy różne metody depilacji.


Golenie maszynką

Podczas golenia przecinamy włos tuż przy skórze, zostawiając przy tym resztę włosa nienaruszoną i gotową do szybkiego odrośnięcia. Przez to skóra jest gładka jedynie przez kilka godzin, a włoski odrastają w całości w zaledwie kilka dni. 

Krem do depilacji

Podobnie jak golenie, kremy do depilacji rozpuszczają włos przy powierzchni skóry, nie naruszając przy tym cebulki. Oznacza to, że włos zacznie odrastać po upływie maksymalnie czterech dni. Zaletą kremów jest jednak to, że docierają one do mieszka, czyli głębiej niż maszynka. Dzięki temu nie zostawiają kłujących końców i skóra jest gładsza na dłużej.

Woskowanie

Woskowanie jest formą depilacji, która usuwa włosa w całości. Nawiązując więc do schematu - włos jest usunięty razem z cebulką. Oznacza to, że mieszek musi wytworzyć nowego włosa od zera. Dzięki temu masz zapewnione nawet cztery tygodnie bez martwienia się o depilację czy kłujące końce.  

Fotodepilacja

Fotodepilacja (depilacja IPL) działa na zupełnie innej zasadzie. Polega na użyciu energii intensywnego światła, które niszczy cały system włosa. Zapobiega to wytwarzaniu się nowych włosów w mieszku. Po usunięciu włosów tą metodą przestają one całkowicie odrastać. W związku z tym fotodepilacja jest uważana za jedną z najtrwalszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Zabiegi należy powtarzać przez kilka miesięcy w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, a wtedy włosy całkowicie przestaną odrastać.Usunąć problem u źródła

Wystarczy pomyśleć chwilę o tym prostym schemacie, a będziemy w stanie zrozumieć dlaczego niektóre metody depilacji są bardziej efektywne niż pozostałe. Jeśli masz już dosyć ciągłej depilacji, pomyśl o czymś, co zapewni bardziej długotrwałe rezultaty. Wybierz metodę, która oddziałuje na cały system włosa, zamiast usuwać tylko to, co widoczne.