Czy kremy do depilacji są odpowiednie dla każdego?

Kremy do depilacji to świetny sposób na szybkie i bezbolesne usuwanie zbędnego owłosienia. Są wspaniałą opcją dla zapracowanych kobiet będących cały czas w biegu – niektóre kremy zapewniają bowiem jedwabistą gładkość nóg zaledwie w pięć minut, bez konieczności wychodzenia spod prysznica. Skoro już produkty te są tak wygodne w użyciu, czy każda kobieta może je stosować?

Istnieje wiele rodzajów skóry. W ciągu naszego życia skóra podlega różnym wpływom, związanym  np. ze zmianami hormonalnymi w czasie ciąży. Ważne jest, aby mieć świadomość kondycji własnego ciała i jego wrażliwych punktów. Jeśli zależy nam na gładkiej skórze bez zbędnych włosków, istnieje wiele sposobów, aby taki stan osiągnąć, choćby przy pomocy kremów do depilacji. Jedyną rzeczą, jaką musimy zrobić, to znaleźć właściwy dla siebie.


Jak działają kremy do depilacji?

Kremy do depilacji rozpuszczają keratynową strukturę włosa, powodując jego osłabienie u nasady i umożliwiając w ten sposób jego usunięcie. Proces ten jest wspomagany przez alkaliczne składniki chemiczne zawarte w kremie, które w bezpieczny sposób rozkładają keratynę. Zazwyczaj składniki te nie są szkodliwe dla skóry, choć oczywiście każda skóra różni się stopniem wrażliwości. W związku z tym ważne jest, aby poznać własny rodzaj skóry, zanim wybierzemy dla siebie metodę depilacji.
                                                                           
Ważna wskazówka!

Jeśli kremy do depilacji to dla nas nowość, radzimy przetestować produkt na małym fragmencie skóry za każdym razem, zanim rozprowadzimy go na większej powierzchni.

Czy mogę stosować kremy do depilacji w czasie ciąży?

Nie ma reguły dotyczącej reakcji naszego ciała w czasie ciąży. Niemniej jednak wiele kobiet odczuwa w tym okresie nadwrażliwość skóry, a nawet zgłasza pojawienie się grubszego i ciemniejszego owłosienia w nowych i niepożądanych miejscach na skórze, co wynika ze zmian hormonalnych. Jest to dodatkowy powód, aby znaleźć dla siebie najodpowiedniejszy produkt do usuwania zbędnych włosków. Jeśli  odczuwamy nadwrażliwość skóry, możemy wypróbować jeden z kremów do depilacji do skóry wrażliwej marki Veet, wzbogacony wyciągiem z aloesu o działaniu łagodzącym. Nie ma powodu, aby te szczególne dziewięć miesięcy upłynęło bez uczucia posiadania gładkiej i jedwabistej skóry!

Mam wrażliwą skórę. Czy powinnam unikać kremów do depilacji?

Wybór produktu przeznaczonego dla wrażliwej skóry to najwłaściwsza droga. Kremy Veet do skóry wrażliwej zawierają wyciąg z aloesu, który łagodzi wszelkie podrażnienia. Ważne jest również, aby zatroszczyć się o skórę przed i po depilacji. Niezwykle istotne jest nawilżanie skóry. Nawet tak proste czynności, jak picie większej ilości wody, nieużywanie produktów perfumowanych i branie krótszych gorących pryszniców sprawią, że skóra będzie mniej swędząca i podrażniona. Warto jest również zasięgnąć porady lekarza, jeśli szczególnie martwi nas problem podrażnienia skóry.

Czy kremy do depilacji są odpowiednie dla mojej linii bikini?

Zaproszenie na plażę z ostatniej chwili? Krem do depilacji to idealna opcja, jeśli chcemy uniknąć bólu związanego z użyciem wosku, a jednocześnie szybko i wygodnie pozbyć się owłosienia z okolic bikini. Aplikator kremu do depilacji Veet Bodycurv został opracowany tak, aby dokładnie rozprowadzić kosmetyk w tej części ciała.


Kremy do depilacji to rewelacyjny sposób na szybkie i bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia, bez względu na to, czy wybieramy się na ważną randkę, czy też na plażę. Jeśli nie mamy pewności, czy dany krem do depilacji jest dla nas odpowiedni, przetestujmy go na małej powierzchni skóry. W ten sposób znajdziemy najwłaściwszy dla siebie.